| Wehrmacht a întrebat:

Pe aici vad cele mai multe intrebari unde se neaga exista extraterestrilor si spuneti ca cei care cred ca exista au probleme.Singura problema e ca filmele SF v-au facut sa credeti ca extraterestru inseamna omulet verde super dezvoltat care vine cu o naveta inarmata sa va distruga.Cati credinciosi d-p-aici stiu ce inseamna extraterestru?

8 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Cat de ignoranti si egocentristi pot fi cei care nu cred ca poate exista viata in afara terrei. Universul e imens, iar noi mai departe de luna nu am fost in stare sa trecem. Eu zic ca exista viata pe alte planete. Pot sa fie fiinte mai evoluate ca noi sau nu, pana la urma si o baterie gasita pe o alta planeta este tot o forma de viata. Si nu cred in descierile facute de hollywood, dar cu siguranta exista, ar fi trist sa nu existe si sa fim singuri.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Ai citit cartea "Amintiri despre viitor"? Dacă nu, citeşte-o!

| samiZiciPompier a răspuns:

Se poate nega existenta omuletilor verzi, dar nu si a extraterestrilor invizibili! trololololololo rolling on the floor

| Zendayya a răspuns:

Nici chiar cei mai mari oameni de stiinta nu au dreptul sa spuna ca nu exista alte forme de viata pe alte planete. Acest univers este extrem de mare si nu a fost explorat in intregime(de fapt nici nu s-a mers mai departe de luna) deci nu se poate stii daca exista sau nu viata in afara terrei. Si nu este nici o dovada ca "ei" nu ar exista(faptul ca nu i-au gasit pana acum nu e o dovada), dar sunt dovezi, mai neclare, care arata exitenta acestora. Parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fi ignorati sa credem ca nu exista viata, eu cred ca exista viata in univers nu cum si-o imagineaza uni, ceva exista cel mai sigur au evoluat asemanator ca noi poti oberva clima isi cam dai seama de ce fel de animale ar putea fi, si pe pamant sunt atatea speci unele par asa de bizare ca ai crede ca is de pe alta planeta, viata exista peste tot pe pamant in tot felul de forme, azi am vazut caluti de mare asa draguti sunt

| Antisistem11 a răspuns:

Ai punctat bine prezentarea holiwoodiana a extraterestrilor si perceptia generala despre ei si din cate stiu eu extraterestru e o forma de viata alta in afara de noi care se presupune ca se afla undeva prin acest univers dar acum depinde de fiecare unii oamenii spun ca exista altii nu eu personal spun ca suntem singuri in universbig grin

| Kazimir a răspuns (pentru Antisistem11):

Ce sexy e aia din poză. :X Material de labăăăă!

| xPwN a răspuns:

Extraterestru =>Sunt fiintele ce nu sunt pamantene! Care traiesc pe TeRRa!
Extra= in afara
Terra= pamant