| HeyDuda a întrebat:

Credeti ca exista viata pe alte planete? adica universul e inca nedescoperit in intregime ( nici nu cred ca va fi vreodata descoperit tot; eu cred ca e infinit ) dar trebuie sa mai existe viata undeva, nu? viata cat de mica, cam ce sanse sunt si vreau sa stiu daca sunt singurul care crede asta... Inca ceva am auzit odata de la un coleg cum ca Dumnezeu ar fi o fiinta extraterestra ( nu ca si cand ar fi un omulet verde sau ceva ) dar totusi din alta lume. Astept raspuns la oricare intrebare de mai sus mersi anticipat.

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

1 ) Sunt 10 miliarde de miliarde de miliarde de miliarde de planete in tot universul *conscut *. deci un numar de gen : 1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000...etc
Cat de egoist trebuie sa fii ca sa crezi ca in toata imensitatea asta suntem singura planeta locuita, cand chiar si cu tehnologia noastra destul de rudimentara reusim sa descoperim planete cu conditii destul de propice vietii, dar nu suntem inca in stare sa ajungem la ele
2 ) Dumnezeu extraterestru? Teoretic Dumnezeu in Bibile este creatorul universului ...deci nu ar trebui sa fie un extraterestru,ci o fiinta suprema care ne-a creat pe noi, si pe alte fiinte
asta daca crezi in Biblie
-Daca te intereseaza subiectul creatiei omului, atunci citeste cartile lui erick von danicken ...si mai ales provocarea zeilor!
printre altele se discuta ipoteza cum ca omul ar fi de fapt urmasii unei specii extraterestre... poate sunt niste ipoteze cam inaintate.dar e bine sa le citesti, per total e o lectura buna

| HeyDuda explică (pentru Apache):

Mersi m ai facut extrem de curios big grin

1 răspuns: