| anonim_4396 a întrebat:

Pe cine ati vota Expert la rubrica aceasta: Religie (vs. Ateism, uneori chiar si Satanism)?

47 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Eu as vota pe:Ahava, Dogorelul, Leutzbv, Martzian.

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

N-am prea auzit de ei, prin peregrinarile mele pe aici, dar din gura ta o iau ca pe o binecuvantare...

| NouaOrdine a răspuns (pentru EmaS):

Ahava e copchilu ala care daca il atingi cu o pana tipa de parca ai dat cu toporu, mai precis saraca victima, toata lumea e impotriva ei si asa vezi cum se victimizeaza rolling on the floor.
Dogorelul e omu ala vulgar care vorbeste ca la usa cortului?
Leutzbv, Martzian.
Sunt anonimi.
Pe TPU nu e nici un expert, ca doar de aia e TPU.

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Doamne ema pe mine nu ma votezi?

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Peentru ateul anului? Ba da.
Iti multumesc pentru cuvintele de apreciere!

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Mie imi place cu zic raraitii la "ateu": rrrateu! rolling on the floor rolling on the floor

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Suntem un fel de richard dawkins vs john lennox nu ma votezi ca partener in dezbaterii?

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Eu il votez pe Raymusic ca partener de dezbateri!

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Si eu pe tine te votez ca partenera de discutii civilizate

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Ok.Suntem parteneri.

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Tot convinsa 100 % esti de dumnezeu?

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Sigur ca da!

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru EmaS):

Pe mine nu ma votati pentru satanista anului?

| EmaS a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Nu imi place acest ''titlu''!

| unknownn a răspuns (pentru EmaS):

Eu te-as vota pe tine la Preoteasa TPU-lui.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru EmaS):

Dar pentru suspendata anului?smug

| EmaS a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Dar de ce esti suspendata, ce ai facut?

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru EmaS):

Eh, sa spunem doar ca adminii sunt crestini.

| EmaS a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Nu prea cred!

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru EmaS):

Pentru postari nepotrivite.

| FucktheSystem a răspuns:

Votați FuckTheSystem pentru creștina anului!

| anonim_4396 explică (pentru FucktheSystem):

Da, tu esti aia care a rasarit din morti a doua zi, stau martor!

| FucktheSystem a răspuns (pentru anonim_4396):

Am aptitudini de mântuitor... darul Domnului.

| Filip23 a răspuns:

Ai dreptate ca rubrica ar trebui sa se cheme altfel.

| RAY a răspuns:

Daca ma votati voi da spre aprobare urmatoarea lege pentru barbatii Exod 22:16-17: "Dacă un om înşală pe o fată nelogodită, şi se culcă cu ea, îi va plăti zestrea şi o va lua de nevastă. 17 Dacă tatăl nu vrea să i -o dea, el va plăti în argint preţul zestrei cuvenite fetelor."

Deuteronom 22:28-29: "Dacă un om întîlneşte o fată fecioară nelogodită, o apucă cu sila şi se culcă cu ea, şi se întîmplă să fie prinşi, 29 omul care s-a culcat cu ea să dea tatălui fetei cincizeci de sicli de argint; şi, pentrucă a necinstit -o, s'o ia de nevastă, şi nu va putea s'o gonească, toată viaţa lui."

vreau sa inchei cu un lucru femeia poate fi un cosmar nu doar o fericire

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Vreau doar sa subliniez un lucru: "şi se întîmplă să fie prinşi"...
Se intampla rar, merita riscul!

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Fain avatar

| RAY a răspuns:

Eu i-as vota pe urmatorii

1 reprezentanta a crestinismul trimisa lui dumnezeu pe pamant pe doamna emaS, pentru ca e cu adevarat crestina, restul sunt cu numele asa sunt si eu crestin

2 in tabara ateismului urmatorii
chelstone

Inferno - chiar daca nu se declara ateu
Gaia

dragos9234
mihaitaLGP
FucktheSystem
ramona 30

satanistii nu cunosc

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Sloganul meu de campanie este " Lasati voturile sa vina la mine ".

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si : sa nu-ti faci chip cioplit, si sa-l agati in bannere rolling on the floor

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Frumos slogan

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Am si eu un slogan de campanie, tocmai l-am auzit pe CNN, de pe la ortodocsii greci: "Si in a 7-a zi s-a odihnit, si a numarat voturile (de like)" rolling on the floor rolling on the floor

| dragos9234 a răspuns (pentru RAY):

Sloganul meu estebig grine ma votati in rai tot nu intrati.

| mihaitaLGP a răspuns (pentru RAY):

Multumesc pentru sustinere.
Iar daca nu gasim satanisti, nu este nici o problema candidez tot eu.

De esti bun sau de esti rau sper ca-n iad sa stai mereu.

| dragos9234 a răspuns:

Pe mine ca mi-am pus si eu picioarele motanului ca avatar.

| anonim_4396 explică (pentru dragos9234):

Nu se vede... cand s-o vedea, te dau in judecata pentru plagiat! E motanul MEU!

| dragos9234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios? chiar nu se vede?
Eu le vad.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Putem vota Prigonici? A promis sa faca curatenie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe @hombre ca el si apa din jacuzzi o vrea sfintita. Nu e clar ca e un bun crestin?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Hombre nu nu vrea ca e modest. El vrea doar s-o vada pe IEma in jacuzzi.

| mihaitaLGP a răspuns (pentru anonim_4396):

Hombre doar la sustinerea si modelarea participantelor crestine poate participa.
In rest este ocupat cu caprele.

| unbaiatanonim a răspuns:

Eu sunt domnul dumnezeul tau, sa nu ai alti dumnezei in afara de mine. Votati-ma expert ca va astept la judecata de apoi si veti regreta amarnic.

| anonim_4396 explică (pentru unbaiatanonim):

Ai venit cam tarziu, stai la coada... m-a convins nevasta-mea inainte de alta optiune.

| Elsiane a răspuns:

Nu ne trebuie experți, presupun că toți ne pricepem la religie.

| Esial a răspuns:

Adevarat,numele asta ar fi mai potrivit.Eu sunt de parere ca sunt calificat in oricare din cazuri.Am fost pustiul teribilist care se credea satanist, am fost adolescentul rebel ateu pasionat de filosofie, in prezent, sunt omul care crede in Dumnezeu si stie sa argumenteze ceea ce crede si afirma.

| anonim_4396 explică (pentru Esial):

Nu e crestineste sa-ti faci reclama singur rolling on the floor rolling on the floor

| Esial a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate asa este, arata-mi te rog unde scrie lucrul asta. Daca nu reusesti, ma votezi? big grin