| anonim_4396 a întrebat:

Care religie vi se pare cea mai corectă? (nu mă refer la satanism şi/sau ateism)

27 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Confucianismul.

NOname
| NOname a răspuns:

1. Niciuna.
2. Ateismul nu este o religie.

| JeSa a răspuns:

Cea care nu exista big grin

| Elvina a răspuns:

Osho: Fiecare om ar trebui sa isi faca propria religie. Asa e cel mai bine. Nu ar mai fi conflicte.

| danay72 a răspuns:

Isaia42:10-12

| Narcis2007 a răspuns:

Agnosticismul ar fi cel mai corect doar ca nu e o religie

| mODIN a răspuns:

Budismul

| RAY a răspuns:

Il apreciez mult pe buddha dar nici buddha nu era religios ba cred ca era ateu, desi nici una

| OnuOnulică a răspuns:

Religia Ortodoxă!

| M25M a răspuns:

Filosofia budista are niste concepte destul de rezonabile.

| PedoBarbie a răspuns:

Niciuna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cea care da rezultate.
Copacul se cunoaste dupa fructe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ateismul nu e o religie. Chiar trebuie repetat si explicat pentru fiecare ret... inteligent in parte?

| AlexeHellsing a răspuns:

Satanismul e nebunie
ateismul e o prostie
nici una din astea doua nu este religie...
Ortodoxia

| Musique a răspuns (pentru AlexeHellsing):

Corectă religia ortodoxă?
Ești cumva preot?

| Andreutza1818 a răspuns (pentru Musique):

Piei satana! Mori in iaaad! :O

| Musique a răspuns (pentru Andreutza1818):

Staaaai, în 3 minute vine ambulanța. smug

| Andreutza1818 a răspuns (pentru Musique):

Frate,unde-i duma? tongue

| Musique a răspuns (pentru Andreutza1818):

Duma? Hmm, de când sunt frate cu tine?
Bagă limba aia înapoi înainte să ajungă în fundul unei mâțe.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Daca inlaturi povestioarele care-i dau o forma usor de inteles pentru toti, Buddhismul devine religia cea mai apropiata de de adevar, parerea mea.

| Dumniezău a răspuns:

Religia cre(s)tina mi se pare cea mai amuzanta...nu corecta.Nu exista religie corecta.Si ateismul nu e religie.

| EnciclopediaProstiei a răspuns:

Din religiile cele mai raspandite, budismul mi se pare cea mai cuminte.
satanismul, ateismul sunt religii propriu-zise?

| anonim_4396 explică (pentru EnciclopediaProstiei):

Satanismul da, ateismul e lipsa religie

| Lămâie00 a răspuns:

Budismul sau wicca

| SteinZer0 a răspuns:

Nici una nu este buna. Omul ar trebui sa decida pentru el.

| microsedd a răspuns:

Nici una nu mi se pare mai corecta. Religiile din punctul meu de vedere sunt instrumente de manipulare a maselor si au fost introduse ca sa nu domneasca anarhia pe Pamant si pentru a-i invata pe oamenii de rand fara educatie anumite norme morale si sociale.

| Andreutza1818 a răspuns:

Cum sa pui asa o intrebare... daca esti de-a lu' satana foarte bine....sincer religia ortodoxa e cea mai corecta! tongue