| anonim_4396 a întrebat:

Pe voi v-au ajutat cărțile din seria The Secret?(Secretul) de Rhonda Byrne?
Are rost sa le citesc? Ce impresie v-au făcut? Mă plictisesc și mă gândeam să citesc toata seria aceasta de cărți.
Cineva care le-a citit?

1 răspuns:
| Seba2013 a răspuns:

Daca te plictisesti citeste Vălul lui Isis sau Natura care ii place sa se ascunda de Heraclit. Se poate referi la "lucrul în sine" care este diferit de fenomen pentru Kant sau la ciclul naturii care in iarna se ascunde ca sa apara in primavara sau vara sau la partea spirituala din om. Sunt curios cum intelegi tu?
Dupa aceea spune-mi si mie la ce se refera voalul acesta sau ce ascunde ca si pe mine m-a facut curios. Am dat de astea pe la bibloteca. Avea si sectiunea cu astronomie. Se vorbea pe acolo de vreo 8 termeni din care mai tin minte canibalism de planete sau cam asa ceva. Daca esti asa motivat si ne intrebi pe noi, eu iti dau teme.
Dar prima data trebuie sa iti semeni ogorul ca sa ai paine. Trebuie sa iti folosesti forta cu cap. Ca daca depui prea mult efort pentru lucrurle astea nu o sa mai ai prentru tine. Daca tu descoperi, poate o sa iti dau un premiu.