| Raniia a întrebat:

Pentru atei: voi nu credeti existenta lui Dumnezeu pentu că nu-L vedeti. Nu credeti că ceva există dacă nu-l vedeti.Credeti că aveti creier dacă nu-l vedeti?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Ratiunea se bazeaza pe lucrurile vazute, citite, analizate.Dar credinta se bazeaza pe lucrurile care nu se vad."Si credinta este o puternica incredintare o incredere neclintita in lucrurile care nu se vad."Credinta nu tine numai de intelect.Trebuie sa o avem in inima.Credinta nu este ceva ce poate fi rationat cu detasare, ci ceva in care ne este implicata toata fiinta:inima, mintea si sufletul.Toma necredinciosul a spus:"Daca nu voi vedea in mainile Lui semnul cuielor si daca nu voi pune mana mea in coasta Lui, nu voi crede."Dar este ferice de cei ce nu au vazut, si au crezut.Este bine sa fim credinciosi, sa ne bazam pe Cuvantul lui Dumnezeu in orice circumstanta.

33 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tea cum poti dovedi existenta a unui lucru care nu exista? sa fi bun nu ai nevoie de o carte poti fi bun si fara un dumnezeu daca facem un sondaj sincer crestini au mai multe pacate ca atei si culmea atei is fara cineva care sa la dea 10 porunci si un iad cand isi folosesti creierul vei intelege cei binele si raul

| SuxAnonim a răspuns:

Hey!
Practic il vedem. cand te duci sa iti faca operatie sau. pur si simplu cand te uiti (trebuie sa fie moarta persoana ). disecata ceva de genu' o sa il vezi oh go on.
Pe cand Dumnezeu nici asa nu se poate vedea happy...
Sper ca te-am lamurit