| 1112 a întrebat:

cei care sunt atei, de ce nu credeti in Dumnezeu? Adica ce " dubii " aveti?

7 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E cel mai simplu sa-l iei pe nu in brate, dar cat de logici zic ei ca sunt pe atat sunt de ilogici ca in fiecare zi injura de dumnezei, de sfinti si dracuie

| M25M a răspuns:

Citeste, informeaza-te, documenteaza-te, fa analogii, foloseste-ti logica, analizeaza fiecare unghi si poate vei incepe si tu sa ai "dubii".

| Sociopat a răspuns:

Cand o sa coboare Iisus din ceruri sa bata palma cu mine o sa fiu crestin.

| AndyLavy a răspuns:

Unii aleg sa creada, altii nu. cei ce cred pe ce se bazeaza? sunt doar lucruri spuse de altii. Eu una nu cred in asa ceva, prefer sa fiu realista.Fiecare are convingerile lui, bazate sau nu pe tot felul de lucruri stiute de ei.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru AndyLavy):

Stiu ca asa e cel mai comod, dar daca exista o sa-ti dea ignor exact cum dai si tu

| AndyLavy a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

N-are decat!