| anonim_4396 a întrebat:

pentru satanisti. https://www.youtube.com/watch?v=O_063yumYVM.va place?

4 răspunsuri:
| SpookyKid a răspuns:

Satanismul nu este numai despe magie neagra, demoni, crime si sacrificii sa rugaciuni catre satana...mai este si un alt fel de atanism care presupune doar increderea mai mare in propriile forte, si nu esti dependent de altcineva, de exemplu dumnezeu, asta te face sa iesi din multime si sa fii cu puteri independente, dupa exemplul lui lucifer

| anonim_4396 explică (pentru SpookyKid):

Da.ma.exact.succes si viata lunga.stiu ce e satanismul ca fusei ateu cam pa la 13-16 ani.da m-am lamurit cate prostie si prefidie zace in asa ceva, exact mintea omului pervertita de la adevar spre negare a lui. adica.acele calitati ale lui Dumnezeu, transformate in rautati si mari binefaceri ale libertatii promovate de blegi satanisti. care nu cunosc crestinismul dar sant impotriva.pai nu ma mira.au luat traista lui satan in gat dar nu s-au uitat in ea ce contine, doar au luat de bun ce li s-a spus.pai moarte usoara va doresc.nu acuma.cand o vrea sa va cheme cel de jos.

| anonim_4396 explică (pentru SpookyKid):

Da ma si neascultarea si rebeliunea a dus numai la bine intotdeauna,vrei exemple? din presa,televiziuni, personale? ori de pe TPU, de la religie, adolescenti, dragoste si sex?

| SpookyKid a răspuns (pentru anonim_4396):

Wow...de ce esti asa de sigur ca nici un satanist nu cunoaste crestinismul? aia e si ideea ca inainte sa alegi ceva sunt de parere ca trebuie sa iti cunosti bine optiunile
daca o persoana este asa asta nu inseamna ca are un comportament destrabalat si tot ce face este doar impotriva societatii "normale"laughing
eu chiar respect crestinii si in general oamenii care cred intr-o religie pentru ca niciodata nu raman fara nimic...chiar daca nu mai au nimic pe lume, parinti, prieteni, copii etc ei au acolo locul ala care este ca si a 2a casa pentru ei, Biserica.Si pentru asta ii respect, dar trebuie sa recunosti si tu ca nici Biserica nu este mereu doar e principiul asta, de a fi o casa a lui Iisus si a rugaciuni...nu vreau sa dau exemple dar mna nu mi place sa vad cand preotii ies din biserica si se duc in bar cu banii castigati de acolo sau ma rog.revin la cealalta idee, sa stii ca nimic mie nu imi plac persoanele care ele habar nu au cate degete au la o mana da zic ca sunt satanisti, ca ac asta numai ca sa iasa in evidenta si e o mare prostie asa