| Crisis a întrebat:

Pentru sunshine99 [again], dar pot raspunde si altii.
Uite un om [satanist] care a descoperit ca are leucemie in stare avansata si i se dadeau putine sanse de supravietuire: http://www.youtube.com/watch?v=WCDtrGL76jo [in 2010]
Acum e foarte bine si se "bate" cu credinciosii din Polonia pe tema ruperii bibliei si participarii la un concurs televizat [Vocea Poloniei].
Cum iti explici tu [sunshine] sau cum va explicati voi, crestinii, ca Nergal [omu' de mai sus] a supravietuit cancerului avand in vedere ca aflat pe patul de spital a afirmat ceva de genul [nu stiu cuvintele exacte] "O boala nu-mi poate schimba ideile despre religie"?
Pentru ceilalti [atei samd] cum comentati asta? Ce explicatii vor da de data asta crestinii?

19 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Chiar as fi curios sa stiu daca ai face asa. Daca ti-as fi prin preajma, ti-as aduce berea, chiar daca mi-ai zice "Mars!", caci, in cazul asta, dupa moarte vei tinji enorm sa mai ai macar o picatura din acea bere.
Adevarul e ca abia atunci cind te loveste suferinta in mod personal, incepi sa iti pui anumite intrebari cu privire la existenta ta de pe pamint, si de aceea au fost multi atei care ajunsi bolnavi s-au gindit serios la situatia lor si au ajuns sa creada.

| cristi202 a răspuns:

Dumnezeu i-a mai dat o sansa. Chiar daca pare a fi nula. Cum de a supravietuit? Nu stiu, dupa cum nu stiu de ce tatal meu (vitreg), acum, dupa doi ani de lupta cu cancerul, un cancer la plamini, inca traieste, desi din pct. de vedere medical ar trebui sa fie mort, in primavara respira doar la 30% din capacitatea normala. Asta e puterea vietii din noi, uneori ne uimeste si ne ia prin surprindere.

| Angel0 a răspuns:

Credinta lui puternica l-a vindecat.Nu era ateu.

| Ecea a răspuns:

O sa spuna "Dumnezeu il iubeste si pe el" sau "i s-a oferit o sansa sa mearga pe calea cea dreapta"
Sau o sa spuna "misterioase sunt caile domnului"

Cat despre tipa aia sunshine nici nu vreau sa aud.
Coeficientul ei de inteligenta este cu mult sub limita admisa.
Nu inteleg de ce te mai lupti tu cu ei, eu am cam renuntat, oricum nu le ies ideile lor din cap.
Imi pare rau ca nu exista o posibilitate sa reinvie credinciosii macar 5 minute dupa moarte sa ne spuna si noua ceea ce stim deja multi si nu vor sa accepte ei.

| V3ra a răspuns (pentru Ecea):

Ma cunosti tu sa afirmi asa ceva despre mine? Doar pentru ca te contrazic in ideile tale proaste nu inseamna ca trebuie sa faci atac la persoana (cum ti-am mai spus asta nu denota inteligenta nici pe departewinking

| Crisis explică (pentru V3ra):

Tu zici sa nu atacam "la persoana", cand tu ne faci pe noi incuiati la minte samd?!

| V3ra a răspuns (pentru Crisis):

Pai stai putin,nu cred ca eu am facut atac la persoana prima data! Voi sunteti cei care raspundeti primii cu jigniri,orice raspuns ati da vreunui crestin care pune o intrebare, sau raspunde la ceva si nu este de parere cu voi, gata sariti intr-un mod foarte necivilizat sa raspundeti.In primul rand trebuie sa ne pastram ideile, fiecare cu opinia lui, nu trebuie sa vb urathappy

| Danutza27 a răspuns:

Ai si tu dreptate ca dracul nu este obligatoriu sa fie negru tuci cu un picior de cal si unul de porc sa o rogi pe Ema sa zica ce forme poate lua ca vad ca tu te rogi la altul si ii urmezi exemplul.Pe la @satanfamily ai fost ca erau la Conversatii la o ceasca de zmoala ei ce parere au ca ziceu ca au ris de film de au varsat zmoala pe ei si era fierbinte, acum se scrpina a paguba cu furcoiul pe spinare.Ce sa zic din cele spuse de tine circul este in batatura la altii sa se spele cu el pe cap si sa il umfle.Eu sunt mai troglodita si tin de invatatura mea Crestina, In fond omul are libertate de alegere dar ma minunez, cum de nu apare pe aici ce a zis un mare Duhovnic Sarb acum 30 de ani, o sa raspunzi pai nu da bine si pune pe ginduri lumea.Ma intreb de ce nu pui tu chestii din Apocalipsa sa le comentezi, o sa zici ca nu da bine, vei avea pretentia sa le pun eu ca tu doar faci religie si o vrei scoasa din scoli. Poate ar fi bine sa dai de un referendum sa introduca satanismul prin scoli Re ai rabdare ca inca nu a ajuns TPU la peste 500.000 utilizatori dar 80%

| Crisis explică (pentru Danutza27):

Nu folosesc des expresia asta, dar "sa mor eu" daca am inteles ceva.

| Danutza27 a răspuns (pentru Crisis):

@Crisis
Cum iti explici tu [sunshine] sau cum va explicati voi, crestinii, ca Nergal [omu' de mai sus] a supravietuit cancerului avand in vedere ca aflat pe patul de spital a afirmat ceva de genul [nu stiu cuvintele exacte] "O boala nu-mi poate schimba ideile despre religie"?
@danutza
Scuze ca am uitat daca vrei minuni pai gasesti la noi in batatura ce ii tot citezi pe altii :orbi care conduc:paralitici care muncesc in spania unul fara 2 picioare dar fuge de rupe pamintul o sa zici cum pai mai uitate coane si tu la TV nu cu ochii in monitor
Ma ce este asa de greu orb cu acte in regula date de medici trecut prin comisii abonat la ajutoare de la stat si da vezi bine conduce masina pai tu nu te uiti la TV Vrei totul mura in gura, sau nu mai pricepi romaneste o sa incerc poate in turca sa gasesc pe cineva sa il traduca.

| Danutza27 a răspuns:

Scuze ca am uitat daca vrei minuni pai gasesti la noi in batatura ce ii tot citezi pe altii :orbi care conduc:paralitici care muncesc in spania unul fara 2 picioare dar fuge de rupe pamintul o sa zici cum pai mai uitate coane si tu la TV nu cu ochii in monitor

| Danutza27 a răspuns:

Concluzia mea bre crisis ai dat cu oistea-n @satanfamily

| Danutza27 a răspuns:

Ma tu ori esti... ori te faci.Ai pus mina in viata ta pe o Biblie? daca zici da ia sa faci de bine n...e sa te uiti pe la secunda 15-17 daca nu te duce mintea ia si tu Biblia si uitate prin ea zi ce vezi in ea ca aia era plina de poze poate era chestia aia hazlie
Mare este Gradina Lui Bunul Dumnezeu si multi incuiati la minte

Răspuns utilizator avertizat
| V3ra a răspuns:

S-a vindecat pentru ca a mai avut atawinking Cate zile ai atat traiesti, unii mor ca le pica o caramida in cap si altii supravietuiesc in mod miraculos problemelor grave, Dumnezeu a hotarat asta si nu putem stii noi de ce!

| Astaroth a răspuns:

Raspunsul? Satan exista si ca sa isi transmita mesajele si invataturile Sale mai departe prin acest om, l-a ajutat pe bietul fost-suferind, scapandu-l de aceasta boala ingrozitoare!

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru Astaroth):

Daca tu asa zici. rolling eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce mare lucru a facut ma? si-a impietrit inima si mai mult in negarea creatorului sau? ce a castigat? i se face statuie? te cunoaste pe tine ca secretar? va avea sansa sa se ia de piept cu Dumnezeu in curand.sau cu satan.si atunci doar va vedea adevarul.ce sa spun? curajos om.mi se rupe de cancerul lui cum i se rupe lui de Dumnezeul nostru al tuturor. daca nu are de ajuns sa se roage si pentru o lepra, o orbire.cu cat mai mult cu atat mai bine? problema e? se bate cu credinciosii? daca eram eu poate.dar credinciosii nu se bat cu nimeni puiule.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand se mai intampla miracole nu trebuie sa dam vina pe vreo divinitate corpul uman e un mister in al dolea rand nu-s de acord cu ruperea biliei lasa omul sa creada in ce vrea el acest om va muri si el o data atunci oare va intelege ca religia nu poate disparea