anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Poate vi se va parea o intrebare ciduata... dar va rog, ajutati-ma. Exista Dumnezeu? Noi toti cei credinciosi spunem ca da, exista, este undeva acolo, sus. Dar...noi de unde stim? Ce dovezi avem? Eu sunt confuza... am doar 12 ani, insa chiar am probleme serioase in viara. Dumnezeu este singura mea speranta, dar... oricat m-as ruga pentru un lucru.inca nu s-a indeplinit. Daca Dumnezeu intr-adevar exista cum se explica atatea lucruri? Dinozaurii, primii oameni, modul in care s-a creeat universul, faptul ca in icoane adam si eva au buric ceea ce e putin...hmm-ciudat! Sunt atatea si atatea! Cum pot eu sa fiu sigura ce exista Dumnezeu? Sau ca credinta noastra este cea adevarata? Sunt atatea lucruri care mi se invart in cap si am rod pe dinauntru. Daca Dumnezeu nu exista, ce rost mai are sa traim? Cu aceasta lume cruda, pentru ce sa mai traim?

31 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru HelpMeNow):

Imi pare rau, serios, de oamenii ca voi. Dar va inteleg ratiunea si e treaba voastra, dar, sa luam prin abstract, daca ar exista ti-ar conveni sa ajungi la nenea cu cornite? laughing Ce pierzi daca crezi in Dumnezeu? Imi pare rau ca stiinta a prostit atat oamenii