| paranteză a întrebat:

Dacă voi susţineţi că nu există Dumnezeu.
Cine a creeat primii oameni ( Adam şi Eva)?

17 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Eu.

| Zenicide a răspuns:

Megatron.

| Dandanache a răspuns:

Daca tu nu exista elfi, atunci cine il ajuta pe Mos Craciun sa aduca cadouri? Ia zii.

| mirelushhh a răspuns (pentru Dandanache):

laughing laughing laughing Doamna Craciun? si apropo de ce nu are copii Mos Craciun?

| paranteză explică (pentru Dandanache):

Pei să zicem aşa, tu ai făcut asemănarea între Moş Crăciun şi Dumnezeu, Moş Crăciun nu există, tu ai insinuat că nici Dumnezeu nu există, eu am întrebat "Cine l-a creeat pe om?" oamenii existăwinking

| Dandanache a răspuns (pentru paranteză):

De fapt, eu nu am insinuat ca Dumnezeu nu exista, ci ca intrebarea e ridicola. Cam ca si intrebarea mea cu elfii.

Oamenii exista, doar ca nu ai intrebat de specia umana, ci de primii oameni, pe care i-ai si mentionat: Adam si Eva. La o asemenea intrebare, raspunsul e deja implicit, avand in vedere ca Adam si Eva sunt produsul Genezei biblice, unde se precizeaza clar ca au fost creati de Dumnezeu. Un ateu nu se va mai chinui sa iti raspunda ca Adam si Eva au aparut in alte moduri, ci pur si simplu: Adam si Eva nu exista.

| Archdaemon a răspuns:

Nu mai combina metoda creationista cu cea evolutionista.

| Thunderstruck a răspuns:

Troll.

| RAY a răspuns:

Cine la creat pe dumnezeu?

de teoria evolutiei ai auzit?

| paranteză explică (pentru RAY):

Oamenii au evoluat din maimute?
Cine a creat maimutele?

| Mădă0611 a răspuns:

Stelele big grin

| WhatheWow a răspuns:

Cum cine? Cei care au scris Biblia!

| DyNo a răspuns:

Este una dintre cele mai stupide intrebari care le-am gasit la categoria "religie" de pe TPU...
Un ateu ( Stii ce-i ala? Ma indoiesc ) nu crede in nimic din Biblie!
Daca tu porti "ochelari de cal" si nu vezi si alte raspunsuri la intrebarea: "Cum a aparut viata pe Terra?", nu inseamna ca altii nu au gasit, sau ca singura lor varianta este "adevarul" religiilor.

| CannbalCorpse a răspuns:

Din euglena verde big grin! biologie clasa VI.

| sodobar a răspuns:

Mai corecta era intrebarea astfelbig grinaca voi sustineti ca nu exista DUmnezeu.Cum s-a creat omul?

| Defreyor20 a răspuns:

Intrebare stupida, ateii nu crede nimic ceva legat de Dumnezeu!