| Antipaticu a întrebat:

Pocaiti, voi ce pacate savarsiti?

38 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Cand vad pe unii ca tine, ma gandesc ca unii merita sa ajunga in iad, isi merita soarta.Stiu ca nu este bine sa gandesc asa, dar Dumnezeu ma iarta ca sunt si eu om cu greseli.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Ema nu-i frumos sa doresti ca cineva sa ajunga in iad

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca de obicei, dai alta conotatie raspunsului meu.Aceasta are loc doar la nivelul gandului,dar eu nu ii dau loc sa isi faca cuib,si apoi acest gand sa devina cuvinte, apoi sa intre la inima mea si sa doresc rau cuiva.Din contra, doresc ca si el sa fie iertat de Domnul Isus.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Ok

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu te uiti putin peste intrebarile lui incarcate de ura si rautate la adresa crestinilor? Nu crede, treaba lui dar acest lucru nu ii da dreptul sa ne faca el in tot felul.Multi suntem oameni cu caracter cu principii, nu are de ce sa se dea mai superior, pentru ca chiar cuvintele pe care le foloseste, ne arata cu cine avem de-a face.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Eu nu judec pe nimeni / nu crtitic pe nimeni da in scicmb am un asa zis frate care ma critica da nu conteaza / revenind la intrebarea ta crede-ma ca cateodata urasc crestini au asa niste idei desi il inteleg

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Ema vrei sa vb despre filozofie eu vreau oricand

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Ajunge, în adevăr, că în trecut aţi făcut voia neamurilor şi aţi trăit în desfrânări, în pofte, în beţii, în ospeţe, în chefuri şi în slujiri idoleşti neîngăduite. De aceea se miră ei că nu alergaţi împreună cu ei la acelaşi potop de desfrâu şi vă batjocoresc. Dar au să dea socoteală înaintea Celui ce este gata să judece viii şi morţii.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Filozofic biblia e buna

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Pasiunea mea este religia.As vorbi zi si noapte despre Dumnezeu.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Antipaticu):

Cei ratiunea cand traiesc si mor mai bine nu mas naste nu as fi realizat ca mor si traiesc in Romania

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Pasiunea mea e filozofia

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Intra la Stiinta /Fillosofie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Crezi ca faptul ca m-am nascut in Romania e din cauza lui eva?

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu iti raspund din perspectiva lui Dumnezeu. Dumnezeu te-a asezat in locul acesta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

In locul asta blestemat? pe bune

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Se putea si mai rau.In tarile lumii a treia.Asia, Africa si America Latina.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Posibil

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Intotdeauna trebuie sa privim la partea buna a lucrurilor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Ce intrebare mai imi pui

| monstrulet a răspuns:

Cel mai mare pacat este ca nu ma inchin non-stop sad

| Skylerx a răspuns:

Se vede ca esti ''Antipaticu" pentru ca pui niste intrebari de nota 2. (lebadutza big grin)

Răspuns utilizator avertizat
| Skylerx a răspuns (pentru Antipaticu):

Lol. Hai du-te pe unde ai venit ca habar n-ai nimic despre mine... straight face

Răspuns utilizator avertizat
| DarkRoses a răspuns:

Torturez oameni!big grinwhistling

| Picasso a răspuns:

Imi esti"antipatic", si mereu ma impiedic de tine!
Nu sunt pocait, as vrea sa ma pocaiesc(in adevaratul sens al cuvantului) insa nu stiu daca pot, cred ca fac acelasi pacate ca si restul! Nu este nici`unul mai presus, toti semanam, treaba cu religia, religiile, etc, eee, adica sunt niste etichete! Cred ca aici sunt 2 categorii de oameni, cei care se dedica lui DUMNEZEU,si cei care fac bani pe seama Lui! Meseria de Popa, Dascal, Pastor etc! Este buna intrebarea!
app: POCĂÍ, pocăiesc, vb. IV. Refl. 1. (În concepțiile religioase) A-și mărturisi păcatele săvârșite, a se căi și a căuta să obțină iertare prin post și rugăciuni. ♦ A manifesta părere de rău, a avea remușcări, a se căi pentru o faptă, o greșeală etc. ♦ Tranz. fact. A face pe cineva să-și mărturisească păcatele sau greșelile și să se căiască de ele. 2. A deveni adept al anumitor secte religioase creștine. – Din sl. pokajati sen.
POCĂÍT, -Ă, pocăiți, -te, adj., s. m. și f. 1. Adj. Care se căiește. 2. S. m. și f. Adept al unei secte creștine apărute în Ungaria în jurul anului 1825, care consideră pocăința mai presus de orice virtute; p. gener. adept al unor secte religioase creștine, sectant. – V. pocăi.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa fac? fug de la lectii, nu imi fac la romana, la religie aiuresc, acasa: dorm toata ziua, las casa sa arda iar eu stau pe net rolling on the floor. Cam astea, nu-s toate, cred ca nu vrei sa ma numesti pacatoasa ca is niste problemute mititele laughing

| doroteea a răspuns:

O intrebare importanta, dar adresata de catre Parinte, nu de catre un utilizator TPU. In fine, nu trebuia sa raspund la intrebarea asta...

Răspuns utilizator avertizat
| Picasso a răspuns (pentru Antipaticu):

Toootzi semanam si tooata lumea pacatuieste, acum pacatele se cantaresc la sfarsit! laughing tongue

| nustiunustiu a răspuns:

Buna rima!

| Razvan4414 a răspuns:

Adica tu te adresezi pocaitilor:S Apartinatorii sectei:S:S A pocai nu e un verb:@ Asha se numesc cei din secta asa numita, cum suntem noi crestini.Altceva.Alte pacate sunt multe:injurat, dracuit, sunt multe.Sunt 10 mari pacate scrise in decalogul dat de Dumnezeu cuprinzand 10 pacate"de aur". Funda:S