| Arjunaa a întrebat:

Popii astia au luat-o razna de tot!?
In ce tara traim fratilor? Un om de rand daca nu-si plateste taxele,poate fi aruncat afara si din casa, si popii astia fac bani si din scaune, lejer fara nici o mustrare macar din partea cuiva! Oare isi va revenii vreodata poporul acesta, sa fie demn cum era candva pe timpul dacilor? Urmariti si clipul http://www.digi24.ro/......anga+altar

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Escroci cu diploma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e ma, si tu mori de grija lor.din spirit de dreptate cred, fiindca nu cred ca esti vreun invidios ori, iubitor de bani.Nuuu.tu esti arjuna cel drept, cel pur.cel sfant.Marire tie.da cum era pe timpul dacilor ma? ca erau si atunci tarabostes si pileati. unii erau mai egali decat ceilalti, dar cum asa? Cine i-a facut pe unii mai egali decat pe ceilalti? iar Deceneu, marele preot, banuiesc ca nu traia el chiar in pestera non stop? si nu mai erau si alti preoti ai lui zamolxes.carora nu le placea munca fiindca aveau o alta slujba? iar in capitalism unde singura ratiune este BANUL, si unde toata l; umea cu asta se ocupa, ce vrei ma, sa fie popii? sfinti? or fi ma dar nu toti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

No,bine ca mi-ai aratat.O sa imi iau un scaun si ma duc la slujba direct in fata. Daca imi comenteaza careva il troznesc si cu scaunul in cap. Uite de asta m-am rupt eu de ei si am devenit ortodox pe cont propriu.Prefer sa studiez singura despre credinta mea si nu sa ma bombane o baba in biserica asa cum mi s-a intamplat de multe ori.Prefer sa nu fiu jegmanita nici de mega-sfintiile lor. Daca vreau sa dau, dau eu de buna voie.

| Arjunaa explică (pentru anonim_4396):

Ma intreb, daca ar adopta romanii asemenea atitudine, cum ar mai traii popii astia imbuibati .....ar trai normal, nu!? ca orice muritor!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Arjunaa):

Probabil.Sau 99% ar renunta la meserie si ar ramane doar cei care au vocatie pentru asa ceva.

| justadream94 a răspuns:

Crezi tot ce zic altii..nu am auzit in viat mea asa ceva

in schimb observ cat de mult se munceste pentru a defaima biserica..culmea daca citeai biblia ai fi aflat ca asta se va intampla aproape de sf lumii

| TheImpaler a răspuns:

Popii n-au luat-o razna. societatea in schimb...e alta poveste.

| Arjunaa explică (pentru TheImpaler):

Popii nu fac parte din societate? sunt,, ceva''aparte?

| TheImpaler a răspuns (pentru Arjunaa):

Da. sunt aparte tocmai din cauza intrebarii puse de tine. au o gramada de bani, nu platesc impozite, nu le ia nimeni casele si masinile pentru evaziune fiscala, si culmea, societatea in general chiar e de acord cu asa ceva.

| Arjunaa explică (pentru TheImpaler):

Impozite? evaziune fiscala? ai,, zis''bine... apropo'http://stirileprotv.ro/......cheva.html

| TheImpaler a răspuns (pentru Arjunaa):

Este ideea aia tampita ca daca dai bani la popa iti cumperi un loc in rai sau ceva. romanii sunt (majoritatea)....vai in ce hal sunt...

| MariaMagdalena1046 a răspuns:

Biserica a ajuns o afacere, bani sunt ochiul diavolului dar mereu sunt in Biserica, si nu prea cred ca se va schimba ceva in viitor sad