| Stallone a întrebat:

Poti ajunge profesoara de religie daca ai terminat facultatea de Asistenta Sociala (nu cea din cadrul teologiei)?

6 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Logic ar fi sa ai teologia sau cel putin un modul didactic ca sa poti sa predai intr-o scoala. Ma indoiesc ca la religie e diferit.

| Idris a răspuns:

1Timotei 2:12:,,Femeii nu-i dau voie sa invete pe altii, nici sa se ridice mai presus de barbat, ci sa stea in tacere.,, -Spune clar conform bibliei voastre ca femeia sa nu invete pe altii.

| Stallone explică (pentru Idris):

Bine. atunci un barbat

| TeoElias a răspuns:

Facultatea de Teologie este obligatorie daca vrei sa fi profesor de religie.

| Stallone explică (pentru TeoElias):

Poti sa-mi arati unde scrie asta? Caut "legea" si nu gasesc in niciun Canon. Dar daca am sa zicem masterul in teologie sau/si doctorat pot ajunge profesor sau preot?

| TeoElias a răspuns:

Daca vrei sa fi profesor de religie, iti trebuie facultatea de teologie. Obligatoriu.