| tinutzaa a întrebat:

Prezentati un scenariu care ilustreaza expresia,, In limba ta tie dor de mama' ma ajutati va rog ca nu-mi vine nici o idee.

Răspuns Câştigător
| Luissa123 a răspuns:

Pleci departe si chiar daca vorbesti fluent acea limba in gandul tau tie dor in limba natala de mama si de patrie. sper ca te-am ajutat

5 răspunsuri:
| Trinitas a răspuns:

Daca ai ajuns pana la incest e grav.

| sandra2012 a răspuns:

Indiferent unde ai fi plecat, tot acasa te intorci sau cel putin te gandesti la locul natal. Iar cand suni acasa le spui alor tai mi-e dor de voi, nu i miss you sau te extrano sau...alte limbi

| georgiana9022 a răspuns:

,,In limba ta tie dor de mama" se refera la limba ta materna sa o coompari cu mama ta mai pe scurt adica sa zici ca limba maretna e mama ta si tie dor de ea u fiin plecat departe

| tinutzaa explică:

Da da mersi mult

| Parmaclii_Taniusha_2000 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=t-w-dluotx8 Eu cred ca este un raspun bun caci poti lua ide frumoase de aici