| Inferno a întrebat:

Primesc si eu un raspuns la intrebarea asta? http://www.tpu.ro/......a-primesc/

10 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

1.Nu crezi în Dumnezeu.
2. Jigneşti Cuvântul lui Dumnezeu - Biblia.
3.Mai vrei să îţi răspundă cineva la interbările tale de tip troll?
Hai că ai pretenţii, nu glumă!

| Inferno explică (pentru Esperança):

Astept dovezi in sprijinul afirmatiei facute.

| Esperança a răspuns (pentru Inferno):

Să dovedesc că nu crezi în Dumnezeu sau că L-ai jignit?

| Inferno explică (pentru Esperança):

Sa aduci dovezi in sprijinul atacurilor calomnioase.

Răspuns utilizator avertizat
| Serenade a răspuns:

Trebuie sa-i accepti sinuciderea lui Isus si sa te caiesti de "pacatele" tale, asta vrea asa zisul Dumnezeu de la tine. Iar daca o accepti vei fi fericit nene... daca nu cica va fi naspa de tine.

| Inferno explică (pentru Serenade):

Daca asta e tot, imi spui si mie importanta unui gauri albe ipotetice?
Ce treaba are un quasar in ecuatia asta? Ce treaba are o stea neutronica in ecuatia asta?
Care e logica Lui Dumnezeu. Ne arunci intr-un univers cu mii de mistere pe o planeta si vrea doar sa ne caim. E cam ilogic, sa ma ierti.

| Serenade a răspuns (pentru Inferno):

Pai asta e scopul crestinului, sa primeasca mantuirea, pentru ei viata aceasta nu e nimic, ei de fapt sunt nihilisti care dispretuiesc viata aceasta si abia astepta sa moara(teoretic ca practic instinctul de supravietuire ii opreste sa fie martiri prin Afghanistan si africa in timp ce isi promoveaza credinta lor crestina laughing ) ca sa aiba o viata mai frumoasa alaturi de zeu.
Tot ce ai pomenit tu sunt lucruri ce aprtin acestui univers, adica desertaciuni, cunoasterea estre desertaciune dupa cum ne spune biblia inca din geneza prin Adam si Eva si pomul cunoasterii, banuiesc ca in final nu ne prind la nimic toate cunostintele pe care le vom obitne, dar e bine sa le studiezi ca sa nu te plictisiesti, iar daca esti o fire curioasa te faci un om de stiinta care studiaza universul.

| charonmario a răspuns:

Inferno pui niste intrebari idioate rau de tot tu ceri dovezi ma de la noi ma pai adu ma tu 1 dovada da reala nu supozitii de 2 banii ca Dumnezeu nu exista mie mi sa revelat cum ma vei convinge tu ca nu exista cand eu am vazut asta nu vezi ca esti ridicol si vrei sa pari ceea ce nu esti pune si tu intrebari clare pantru ca crestinismul nu se bazeaza pe supozitii asa cum aveti voi ateii sti ma care e diferenta dintre crestini si atei noi avem Biblia voi nu aveti nimic Fi Binecuvantat happy

| olgun a răspuns:

"Eu nu i-am creat pe djinni si oameni decat pentru ca ei sa Ma adore."( Traducerea sensurilor, Sura Zaareeyaat 51:56)