| Vizitiul a întrebat:

Puternic inspirat de o postare a lu' BlahBlah (sugestiv nume, ce-i drept; presupunem ca nu si-a permis un nume intreg): http://www.TPU.ro/......pareri-nu/ intreb: Avand in vederea atotputernicia lui D-zeu (are putere si asupra omului), banuiesc ca doar acesta poate aduce omul in faza nebuniei/dementei, nu? Poate omul sa innebunasca de unul singur? Daca da, cum? Nu vreau sa creez polemici melodramatice, si nici jigniri incompatibile cu categoria=))). Ma scuzati pentru iesire...

6 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Vorba lui Kronstadt, cum ti-ai permis sa faci glumele alea cu mine?!?

| Vizitiul explică (pentru CoquineNoire):

Imi cer scuze...in numele lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru inceput, nu mai presupune in numele tuturor! Nu mai jigni alti useri prin remarci "date dupa visin", asa cum ti-ai permis cu BlahBlah, ca nu esti fabricantul universului. Fiecare isi alege nick-ul asa cum crede de cuviinta.
In alta ordine de idei, impui din start si cu forta ideea cu "atotputernicia lui D-zeu". Ce-i asta, convertire benevola unde mi se ordona sa cred? Adica, imi ordoni sa fiu voluntar? Nu am ce sa mai raspund unei postari atat de infecte!

| Vizitiul explică (pentru anonim_4396):

Si totusi ai raspuns. La faza cu BlahBlah, era o gluma; trebuia sa te uti peste link-ul pus de mine, si dupa sa intervii. Nu impun nimic cu forta, D-zeu este cunoscut ca fiind atotputernic. Vorbe si iar vorbe...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vizitiul):

Si totusi, ai glume in tine, ca Fidel Castro cand face bancuri despre America.
Cat despre dumnezeu... cred ce vreau eu, nu ce-mi spui tu, cum ca ar fi cunoscut ca fiind atotputernic. Mai lasa desenele animate!

| Vizitiul explică (pentru anonim_4396):

Repet, iarasi...pe tine nu te interesa acest post, dar continui sa postezi. In sfarsit, eu ma retrag si te las vorbesti singur. Noapte buna.