| anonim_4396 a întrebat:

Puteti sa imi ziceti si mie cum au fost prigoniti crestinii de-a lungul timpului?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Erau omorati, pana sa legalizeze imparatul Constantin, cultul crestin.e adevarat ca si crestinii sub obladuirea papei si spre crestinarea, altor PAGANI, au pornit in lume sa propovaduiasca dragostea si mantuirea divina, cu sabia in mana.crestinii de abia deacum vor incepe a fi prigoniti iarasi, vanati si omorati.asa este scris si se va implini fiindca se vede de pe TPU, chiar un bun inceput al prigoanei.satana lucreaza.si lucreaza si in religie si in lume.noi crestinii santem foarte departe de a fi sfinti, iar ateeii foarte inversunati ca li se pun in fata greselile din viata noastra a tuturor.fiindca toti le facem.dar crestinii sant vinovati.acesta este un haos, in care va pune ordine, cel ce stie sa-si curete gradina de buruieni si lanul de neghina.

| 1libercugetator1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Desi ateii nu va lasa sa nu faceti pacate?

8 răspunsuri:
| tavadaresti a răspuns:

Amenintati, persecutati, obligati
De catre biserici sau stat

| William a răspuns (pentru tavadaresti):

Au fost persecutati prin persecutii? Cum ai ajuns la concluzia asta?

| tavadaresti a răspuns (pentru William):

Istoria vorbeste foarte bine; Valdenzii, John Calvin, John Wesley, John Knox...
Emiterea Ordinului Iezuit; Inchizitia-Apartinand Biserici Catolice

| comandamente a răspuns:

Revin:
scriptura zice.Aduceti-va aminte de vorba pe care v-am spus-o: "Robul nu este mai mare decat stapanul sau." Daca M-au prigonit pe Mine, si pe voi va vor prigoni; daca au pazit cuvantul Meu, si pe al vostru il vor pazi. (Ioan.15:20)
del lungul secolelor crestini su fost prigoniti.
dac vrei sa vezi o scura si adevarata istorie despre prigonirea crestinilor intra te rog pe youtube, si scrie:israelul alpilor, e vorba de Valdenzi, sunt 4 videoclipuri, ramai fara cuvinte ca sa vezi de ce au fost omorati credinciosi,
dupa vizionare te vei andoi de multe lucrui!

SUCCES!

| AnnealedPride a răspuns:

Cam tot ce au facut si ei, dupa ce au ajuns "la putere" laughing
Vezi perioada de glorie, Inchizitia!

| William a răspuns (pentru AnnealedPride):

Daca voiam sa caut pe google nu mai intrebam aici. Raspunsul tau este nefolositor.

| AnnealedPride a răspuns (pentru William):

De ce nu ai cautat pe Google?