| AlexDDDxD a întrebat:

Puteti sa ma ajutati si pe mine? profu' de religie ne-a dat 2 rugaciuni foooarte mari de invatat si nu prea pot sa le invat... mai ales ca am si nervi.deci puteti sa imi spuneti niste metode sa invat mai repede? va rooog
Funda garantat!

12 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Nu invata nimic si spune-i profesorului:
-Dom' profesor nu vreau sa invat poezii fara sens! happy

Apache
| Apache a răspuns:

Sa iti puna 4 ...de cand si pana unde se invata religia pentru nota?

| Danutza27 a răspuns:

Pai daca mintea te duce la joace stii si toate butoanele ce fac si ce arme alegi, folosesti si drujba ca un expert in taiat pomi Dca te intreba citate din dragoste si sex nu greseai o litera cum Dumnezeu la religie ai ramas blocat. Parca si niste ex simple am rezolvat pentru tine la Conversatii si nici macar nu ai zis multumesc eram 3 si am ajuns toti la ac rezultat.Pai daca nici amaritele alea de ex nu esti in stare.trebuie sa explici de ce esti capabil. Poate un doctor si niste lecitina

| Minks a răspuns (pentru Danutza27):

Esti cam frustrata, nu? Altfel nu imi explic.

| Danutza27 a răspuns (pentru Minks):

Eu am facut ceva util pentru amaritul asta macar, poate esti obosit si nu ai citit nici macar nu a multumit ca am rezolvat o banalitate de problema de mate.De ce sa fiu eu frustrata ca el nu stie matematica pai nu mai pot eu, ca nu e capabil sa invete o rugaciune treaba lui.Am indraznit sa il intreb pe printul mostenitor la ce se pricepe pai vad ca la nimic. Acum ma intreb care este problema cu tine?
uite ma si explicatia ce preocupari are protejatul tau http://www.TPU.ro/utilizator/bfpu/intrebari/
si sa faci de bine sa nu mai sari cu gura mare ca sa te aflii in treaba

| CandyTetris a răspuns:

In primul rand scapi de tot ce te enerveaza.Nu poti invata daca mintea iti e in toate partile.In al doilea rand iti iei un pahar cu apa plata si te asezi confortabil.Si apoi pur si simplu citesti, reciti si daca e nevoie incerci sa le si scrii.Hope I helpedhappy
P.S.big grinoar fiindca e proful de religie nu inseamna ca intrebarea e legata de religie.Mergea mult mai bine la adolescenti sau la educatie.

| kessu a răspuns:

Inainte sa adormi le pui sub perna, te relaxezi si incepi sa adormi.a doua zi s-ar putea sa le sti.
La mine a mers la un test la care nu invatasem.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum se numesc ragaciunile? te poti duce intr-o biserica si sa le reciti in liniste.ai sa le inveti si cu ocazia asta te si rogi happy

| Danyy8 a răspuns:

Primul lucru e sa te calmezi ca nervii nu folosesc la nimic. Dupa ce te-ai calmat imparte fiecare rugaciune in cateva parti si citeste-le pe fiecare separat si invata-le. si dupa pui tot cap la cap

| Aleksanderr a răspuns:

Da-ti foc!

| MorphiumG a răspuns:

Si eu am 2 rugaciuni de invatat la religie laughing. Pai, ies afara si mai pe seara le invat.