| Mela1000 a întrebat:

Rugăciuni scurte, frumoase si usor de memorat?

Răspuns Câştigător
| SelenaTpu a răspuns:

Doamne, Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluieşte-mă pe mine, păcătosul

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

A mea. Doamne, cu ce te ajut eu pe tine?

| mentholinks a răspuns:

Doamen iarta-ma ca m-am futt.

| Brizbriz a răspuns:

God, grand me the serenity to accept things I cannot change
the courage to change things I can change
and the wisdom to hide the bodies of the people I had to kill be cause they pissed me off

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Rugăciunea inimii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Înger îngerașul meu".
Sau mai bine roaga-te din suflet cu cuvintele tale,cu ceea ce ai vrea sa se remedieze in viața ta, dorințe, îndepliniri, de sănătate etc! Trebuie și să crezi in acele cuvinte rostite că exact așa se va și întâmpla, că și cum ai fi obținut imediat
ceva de la acea rugăciune.

| pacatosulBogdan a răspuns:

Rugaciunea "Tatal nostru", pe care ne-a adus-o din cer Domnul Iisus Hristos, Fiul lui Dumnezeu. Este rugaciunea domneasca pe care si un ateu ar trebui s-o stie; eu, ca fost ateu, o stiam.

| Mela1000 explică (pentru pacatosulBogdan):

Stiu rugăciunea "Tatăl nostru".