| anonim_4396 a întrebat:

Sa zicem ca tu si inca un om, pe care nu-l cunosti, si nu l-ai mai vazut in viata ta, si care a pacatuit foarte mult ajunge-ti in fata portilor Raiului. Dumnezeu te intreaba: " Esti dispus sa iei asupra ta povara pacatelor acestui om, asa cum fiul meu a luat povara pacatelor tale "?

30 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu este posibil asa ceva.Tu nu esti Dumnezeu ca sa poti sa iei pacatele cuiva asupra ta.

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Nu ai raspuns la intrebare.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este posibil asa ceva! Poate ca da, poate ca nu, depinde.

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Daca zeul in care crezi tu exista, cum sustii, nu ar trebui sa fie posibil orice?

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Pretul a fost platit de Isus.Tu trebuie sa accepti iertarea Lui.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

...Ce fel de intrebare e asta? nu se va intampla oricum. Nu e posibil asa ceva. Iisus a platit PENTRU TOTI. Nu mai trebuie sa paltim noi doar sa acceptam!

| anonim_4396 explică (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Ai acceptat?

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru anonim_4396):

Vrei sa ne intrebi daca suntem dispusi sa ne dam viata pentru un prieten, Iisus a platit pentru pacatele TUTUROR.
13 Nu este mai mare dragoste decât să-şi dea cineva viaţa pentru prietenii săi.
— Ioan 15:13

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru anonim_4396):

Da.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma uit in trecut si vad ce fel de persoana eram, Iisus m-a schimbat.
Mi-a dat o viata vesnica cu El.

| anonim_4396 explică (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Nu cred in schimbare. Iar zeul tau, NU EXISTA

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://www.youtube.com/watch?v=3dBnOpoICTg&feature=g-all

Nu e numai Dumnezeul meu, E DUMNEZEUL TUTUROR NATIILOR, AL TAU SI A MEU ASI AL TUTUROR.

| anonim_4396 explică (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Al meu nu e. Nu cred in el.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e PROBLEMA ta :). Desi ma voi ruga pentru tine, te voi tine in rugaciunile mele :)
Dumnezeu sa te binecuvinteze!
app :
http://www.youtube.com/watch?v=hbXCYdyoE8M&feature=related

http://www.youtube.com/......?/playlist

Pentru tine
http://www.youtube.com/......ttp?/watch

3 „Cheamă-Mă, şi-ţi voi răspunde; şi îţi voi vesti lucruri mari, lucruri ascunse pe care nu le cunoşti."

Ieremia 33 cu 3

| anonim_4396 explică (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Cand voi vedea in mainile tuturor copiilor din lume cate o acadea, doar o acadea, nu o sa te mai contrazic.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate se va intampla si asta, roaga-te sa fi in momentul de fata, sa mai traiesti.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai bine roaga-te sa se pocaieasca oamenii adevarat! happy atunci vei vedea Paradisul pe pamant.

| cosmin1211 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dumnezeu cand a creat lumea, acum 2012 ani l-a facut si pe Iisus cel ce sa pogorat pentru noi si peste noi pentru a ne curata pacatele stramosesti si actuale.Da, se pot scoate, sunt preotii trimisi de Dumnezeu care scot demonii astfel. Demonii vrea sa te faca pe tine sa crezi ca nu exista, e planul lor si a lu' "ala rau" prin care vor sa stapaneasca lumea. Singura izbavire e Dumnezeu, nu curvia, nu necredinta.Voi sunteti niste prosti si niste idioti ca puneti la indoiala pe Dumnezeu cel sfant si sacru. El zice sa nu te inchini la zei straini si daca faci esti prost. Nu inteleg de ce nu poate oamenii sa il asculte pe Dumnezeu care e tata nostru si care ne iubeste. Sunt niste prosti ordinari si curve care nu asculta da Dumnezeu. Ba idiotilor din toata lumea, vine judecata finala si voi credeti in pagani vostri de alahi si alti pagani. Aia nu exista, Dumnezeu exista, voi sunteti prost. Cand o sa ajungeti in iad si o sa va bata Dumnezeu o sa plangeti dupa ajutor dar Iisus nu o sa va bage in seama. O sa zica " prostule, nati alahu matii, nati curvia matii, tuti pastele matii da idiot" in timp ce noi, fii lui Dumnezeu adevarati vom sta in rai si ne vom bucura de puritatea lui Dumnezeu.

| anonim_4396 explică (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Nu am de gand sa ma rog, Dumnezeu nu exista...

| anonim_4396 explică (pentru cosmin1211):

Meriti un premiu. Sunt imun la astfel de declaratii. PS: Nu imi mai este teama de zeul vostru.

| cosmin1211 a răspuns (pentru anonim_4396):

Decat sa te dai mare ca esti prost, mai bine mergi la biserica si inveti niste istorie adevarata.

| cosmin1211 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da ti-a fost odata teama, lasa ca baga Dumnezeu nuiaua pe tine in iad si vezi tu ce ti-oi dori sa iti fie "teama de zeul nostru"

| anonim_4396 explică (pentru cosmin1211):

Multumesc pentru comentariu. Te rog frumos sa raspunzi si altora, esti de mare ajutor.

| cosmin1211 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eheu, fiul Dumnezeului, asta vom vedea abia la judecata finala.Cine a fost drept si cine nu.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru anonim_4396):

Numai Biblia spune de falsele religii, poti sa iti dai seama ca e Cuvintul Domnului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca as face-o, as dobandi raiul si eu si el.si ar fi o ultima incercare care ar face-o satan cu mine.sa ma castige pe ultima treapta inainte de a intra in rai. Dumnezeu nu mi-ar pune o astfel de intrebare.stii povestea pacatosului care spunea ca s-a pocait si striga din iad sa fie salvat? i s-a dat o panza de paianjen sa urce pe ea.si urcandu-se ii lovea pe ceilalti care se atarnau si ei sa urce si sa scape, fiindca credea ca firul este doar al lui.problema lui era promisiunea ca s-a schimbat si ca a devenit bun dupa chipul si asemanarea celui ce l-a creat.si credinta ca la Dumnezeu totul e cu putinta.a fost lasat acolo si i s-a explicat; Dumnezeu putea ridica tot iadul cu firul acela de paianjen.dar egoismul si frica si necredinta nu te-au lasat sa intri in rai.ca sansa a fost.

| Dvxy97rulov a răspuns:

Nu o sa se intample. Nu exista.

| anonim_4396 explică (pentru Dvxy97rulov):

Da, stiu. Dumnezeu nu exista.

| Dvxy97rulov a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai rar oameni asa normali.

| alexandra98flory a răspuns:

Daca asta ar fi cererea lui Dumnezeu a-si accepta caci datorita lui Iisus noi ne-am mantiut.