| CristiB93 a întrebat:

Sa zicem ca vi se ofera posibilitatea sa fiti Dumnezeu pentru o zi, care ar fi primul lucru pe care l-ati face?

51 răspunsuri:
| Lizzu a răspuns (pentru CristiB93):

Nu,eu nu vad asa ...ca e cu forta.
Pentru ca oamenii ar stii ca exista o divinitate, ca eu sunt acolo prezent cu ei si pentru ei, dar nu as exercita o forta prin care sa oblig sa ma iubeasca si nu as scrie porunci pentru ca atunci inseamna ca i-as forta.

Ei ar fi constienti de mine, dar vor alege daca le va face bine sa fie cu mine sau sa fie departe de mine.

| fuzzer a răspuns:

In primul rand, nimeni n-o sa aiba aceasta posibilitate, niciodata. E vorba de o putere foarte mare, care depaseste ratiunea naturii umane, nu te intrebi, de ce unii oameni pur si simplu il resping pe Dumnezeu? Le este atat de greu, sa creada ca cineva este mai puternic decat ei, si in acelasi timp atat de greu de inteles.

| Mădă0611 a răspuns (pentru CristiB93):

Nu imi vine sa cred ca esti atat de credul, si ai si peste 20 de ani; daca ar fi prima data cand vorbim as crede ca esti troll. Biblia aia a fost scrisa de oameni.

Vezi ca nu exista bine si rau? laughing
Pai nici Dexter nu omoara pentru interese proprii, cel putin pana unde m-am uitat eu, omoara violatori, pedofili, criminali, specimene de genul.

| Dariusuu a răspuns (pentru Lizzu):

Și chiar crezi că v-a venii ziua aceea?

| Lizzu a răspuns (pentru Dariusuu):

Nu,dar speranta moare ultima.
Stii? ramane mereu o portita deschisa.

| relian a răspuns:

As face in asa fel incit dupa o zi sa nu mi se mai poata lua puterea inapoi, adica sa ramin eu Dzeu in locul fraierului care mi-a dat sa incerc.

| millyca a răspuns:

As reduce TVA-ul la alimente, deci cam ce vrea si Ponta. Apoi as federaliza Romania si as da autonomie Tinutului Secuiesc. Ah, dar stai... ca asta necesita mai mult timp, chiar si pentru Dumnezeu. In fine, asa, mai pe seara, cred ca as zbura pana in China si inapoi.

| CristiB93 explică (pentru RAY):

Tu nu esti roman?

| CristiB93 explică (pentru Mădă0611):

Stiu ca de oameni femeie, dar erau oameni sub inspiratia duhului sfant, de ce ma faci sa repet ceea ce stii si tu. Cum sa nu existe binele si raul, in exemplul asta ce ai dat aici violatorii, criminalii si pedofilii ce sunt, nu reprezinta raul?

| RAY a răspuns (pentru CristiB93):

Pe jumatate

| Dumniezău a răspuns:

Sa ma pis pe populatie...probabil.

| Dariusuu a răspuns (pentru Lizzu):

Ai dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As crea paradisul animalelor, humanity is a machine of destroy, so destroy humanity

| moilolyta09 a răspuns:

Aş omorî toţi ''ţâganii''!

| CristiB93 explică:

Daca esti fara minte si nu sti ce sa zici, atunci abtine-te, ai face un bine lumii.

| CristiB93 explică (pentru RAY):

Si cealalta jumatate?

| Mădă0611 a răspuns (pentru CristiB93):

Insuflarea lui peste prajit. laughing

| CristiB93 explică (pentru Mădă0611):

Daca nu crezi, e problema ta.

| Liviu a răspuns:

Suna ca o aberatie, dar mie mereu imi place sa zic " dumnezeu e ATEU " cine stie, cunoaste laughing si ca sa iti raspund la intrebare.
Daca as fi 'dumnezeu' pentru 1 minut, as face toti oameni ateii big grin

| Klepto a răspuns:

Am o fantezia mai bolnava sau sadica de a vedea toti visatorii la lotto cu un bilet castigator in mana, in valoare de cativa lei.
Cred ca asta ar fi primul lucru, sa indeplinesc la toti dorinta de a castiga la lotto.
Pentru restul... o sa revad Bruce Almighty.

| DiandraDya a răspuns:

Ceea ce va face si El:as distruge tot raul.