| roxana_4992 a întrebat:

am nevoie de un raspuns urgent! daau funda. mai orice!
1)Care crezi ca sunt urmarile orbirii trupetesti? Dar ale celei sufletesti;?

5 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Atat intr-un caz cat si in altul suportam consecintele actiunilor noastre.Galateni6:7,8

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Orbirea trupeasca e cea fizica, cataracta etc; iar cea sufleteasca se refera la necredinta si la reaua credinta si necunoasterea de Dumnezeu

| WholeWorldTeam a răspuns:

Erezia este o orbire sufleteasca.

| codruprejmereanu a răspuns:

Orbirea sufleteasca te leapada de dumnezeu; orbirea trupeasca vine datorita pacatului si pe poti intoarce la dumnezeu

| HueyFreeman a răspuns (pentru codruprejmereanu):

Si daca te intorci la Zamolxe si te vindeci?