| JustBlack92 a întrebat:

Sal.
M-am uitat la un documentar pe National geographic wild despre Apocalipsa, si era vorba si despre Anticrist, ce parere aveti depra Anticrist.
Numai bine.

10 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Antihrist urmeaza sa fie o persoana. Referitor la acea persona si la acea perioada premergatoare venirii ei, Scriptura spune:

Apoc13, 17. Încât nimeni să nu poată cumpăra sau vinde, decât numai cel ce are semnul, adică numele fiarei, sau numărul numelui fiarei.

apoc 13, 18- Aici este înţelepciunea. Cine are pricepere să socotească numărul fiarei; căci este număr de om. Şi numărul ei este şase sute şaizeci şi şase." Apocalipsa, capitolul 13.

| sublime89 a răspuns:

E o fantezie.

| JustBlack92 explică (pentru sublime89):

In Apocalipsa dupa Ioan asa scrie.

| sublime89 a răspuns (pentru JustBlack92):

Si apocalipsa dupa Ioan de cand nu e fantezie?

| JustBlack92 explică (pentru sublime89):

Asta nu stiu daca este sau nu, eu cred ca e si putin adevar.

| Kalla a răspuns:

Se spune ca el se va naste si va distruge lumea cand va creste.Probabil acum e un copil normal ca toti ceilalti sau inca nu s-a nascut.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Am citit două articole foarte interesante pe această temă şi ţ-i le sugerez şi ţie.

Le găseşti aici:

http://wol.jw.org/ro/wol/d/r34/lp-m/2006880

http://wol.jw.org/ro/wol/d/r34/lp-m/2006881

Cele bune!

| Scarbo a răspuns:

Are legatura cu semnul asta ~S~. Daca te uiti atent tot 666 inseamna.

| DoriKat a răspuns:

Treaba cu Antihrist e ca la jocul x si o. Daca este o entitate (o persoana) buna, care reprezinta binele, trebuie sa aiba activitate, adica sa combata raul.Hristos->Antihrist(os). De ce sa existe supereroi daca nu sunt raufacatori?
Si Antihrist nu e rau ca asa vrea, ci pentru ca asa a fost conceput, cum se spunea la un moment dat, ca Ingerii cazuti(din Rai) au fost creati ca sa se razvrateasca, in acest mod D-zeu sa le poata da o lectie tuturor.

| jimmyRgl a răspuns:

Exista, asa cum exista bine exista si rau, e la alegerea noastra ce vremhappy