| wyllmark a întrebat:

Salut,

Acum 2 zile am visat ca am primit niste bani de la un unchi de al meu care este decedat. Am cautat pe google niste informatii, dar singurele pe care am putut sa le gasesc ar fi despre daca as fi dat bani(un decedat cere sau ii dai). As fi recunoscator daca m-ar ajuta cineva.

Multumesc frumos!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Intrebarea este despre ce înțeles (interpretare) are visul tău?

Dacă da, uite aici: Un vis important, cu foarte multe semnificatii:
- De te vei visa om cu bani, inseamna ca urmeaza o perioada fara griji in existenta ta bani de vei gasi, in vis, semn e ca vei pierde si banii pe care-i ai bani pierzand.
- Bani in vis - vei fi cam neglijent si vei avea niste pierderi.
- Daca ai visat ca numeri bani - vei avea parte de bogatie, de noroc.
- Bani de argint - vei face niste afaceri cu mult castig in general, explicatia romaneaca a unui vis cu bani este ca acestia inseamna vorbe, adesea aceste vorbe nefiind prea bune.

Dar tu n ule băga in seamă, roagă-te pentru unchiul tău!

| wyllmark explică (pentru sierra1):

Ideea este ca mi-a dat bani pentru fiica mea. El a murit in martie. In vis mi-a zis ca banii sunt pentru ea. Imi aduc aminte ca i-am zis ca poate sa ii dea el ei dar nu a vrut. A insistat sa imi dea mie banii pentru ea. E printre putinele vise cat de cat mai lucide pe care le-am avut.

| SG1995 a răspuns:

Ti-a dat pe card sau cash? laughing

| CinevaAnonimă a răspuns:

Visele nu au nici o semnificatie. Este pacat sa credem in ele, caci pot fi amagitoare.

| Turbo223 a răspuns:

Nu prea cred ca inseamna ceva.Si eu mi-am visat bunicul mort de multe ori, dar asta nu inseamna ca el vrea sa-mi apara in vis.Intr-un vis eu aveam un inel de argint si el mi-a zis sa-l las pentru ca apartine celui rau.Dar nu inseamna nimic.