| 23DiaDia a întrebat:

am nevoie de partitura la pian si/sau la chitara pentru melodia asta http://www.versuricrestine.ro/muzica-crestina/97/Oceanel e.html dar nu am nevoie de acorduri, cum mi-au dat multi, am nevoie de note (si pentru pian si pentru chitara) va rog help me!

Răspuns Câştigător
| BettynaAstrid a răspuns:

Nu cred ca vei gasi pe net partitura..eu nu am gasit-o.am gasit pe youtube cantata la pian. daca esti un bun pianist o poti face dupa ureche vazand gama si ascultand acordurile.asa fac eu cu piesele care imi plac dar nu am partitura... daca vrei sa o canti, cauta un negativ.imi place si mie mult melodia.mi-a aratat-o cineva. daca o sa gasesc partitura ti-o dau.

2 răspunsuri:
| BettynaAstrid a răspuns:

Cum se numeste melodia mai exact? Nu merge link-ul...

| 23DiaDia explică (pentru BettynaAstrid):

Http://www.versuricrestine.ro/muzica-crestina/97/Oceanele.html asta emelodia, as vrea sa gasesc notele pentru chitara si pian.

| BettynaAstrid a răspuns (pentru 23DiaDia):

Nu cred ca vei gasi pe net partitura..eu nu am gasit-o.am gasit pe youtube cantata la pian. daca esti un bun pianist o poti face dupa ureche vazand gama si ascultand acordurile.asa fac eu cu piesele care imi plac dar nu am partitura... daca vrei sa o canti, cauta un negativ.imi place si mie mult melodia.mi-a aratat-o cineva. daca o sa gasesc partitura ti-o dau.