| BlueDark a întrebat:

Am o problema mai mult psihologica, daca pot sa spun asa...Eram la plimbare cu bicicleta si nu inteleg cum, dar mi s-a desfacut lantul de la gat.Crucea a cazut fara sa observ.Am vazut abia cand am ajuns acasa.M-am intors pe traseu si am gasit lantisorul intre pavele.L-am recuperat si l-am pus din nou la gat. Repet, ma intreb cum de s-a des deschis. Stiti si voi ca mecanismul este destul de sigur.Si nu am nicio indoiala ca nu era pus bine,eu verific mereu.
Asta mi s-a intamplat de dimineata,cand eu obisnuiesc sa fac o tura cu bicicleta inainte sa plec la lucru. Apoi,pe la amiaza, am luat-o pe sotia mea de la serviciu.Am ajuns acasa si voiam sa ma schimb.Cand sa imi dau jos tricoul,am agatat lantisorul si l-am rupt.Iar acum caut disperat crucea, ca nu inteleg pe unde a cazut.Am auzit zgomotul metalului cand a atins parchetul, dar atat.Si am dat covorul la o parte,am verificat pe sub birou, pe sub dulap...Nimic!
Nu sunt superstitios de felul meu,dar asta imi da de gandit.Voi ce spuneti,ati avut asemenea experiente bizare? E vreun sem?
Serios, nu m-as fi chinuit sa scriu atat pentru o intrebare pusa la misto!
E prea exagerat ca sa fie o coincidenta!

15 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

E un semn ca ai o problema la cap. Poate nevasta-ta e ceva mai rasarita si iese totusi un copil cit de cit normal. Doamne-ajuta!

| BlueDark explică (pentru GabiDumitrescu):

Ma scuzati, dar nu inteleg cum va permiteti sa imi criticati capul, atata timp cat scrieti cu "î" in interiorul cuvantului.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru BlueDark):

Pentru ca asa am invatat, simplu. Si chiar de as scrie ca un analfabet de-a binelea, tot as fi peste unul care viseaza semne in faptul ca isi pierde o bucata de metal atirnata la git...

| BlueDark explică (pentru GabiDumitrescu):

Atunci ai invatat gresit.
Un analfabet este mai penibil decat orice prost citit de pe Pamant.Asa spunea si Voltaire.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru BlueDark):

Nu am invatat gresit, puisor. Daca tu ai iesit din gaoace dupa 1990, nu am ce sa iti fac. Modificarile limbii romane aduse in perioada post-decembrista sunt niste cacaturi fix degeaba pe care eu unul nu le recunosc ca valide si le folosesc in scris doar atunci cand am un proiect platit in limba romana, atit.

| BlueDark explică (pentru GabiDumitrescu):

Sunt trecut un pic de 40 de ani,deci am scris si eu astfel o buna perioada din viata.
Priviti, oameni buni, tipologia omului care nu-i in stare sa evolueze. Daca toti ar fi fost asa ca tine, inadaptabili, am fi mers cu caruta pe sub ocean.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru BlueDark):

SA EVOLUEZ? Modificarile aduse de catre retarzii aia din academia romana sunt INVOLUTIE, nu EVOLUTIE. Hai jet, du-te si voteaza frumos cu pesedeul ca sa iti mareasca salariul mizer cu 200 de lei. P.S. Daca tot discuti de omul care nu e in stare sa evolueze, vezi cum faci cu frica de intuneric si cu sexul in post. Dar vai, sintem natie ortodoxa, bla bla... si ma faci pe mine om care nu e in stare sa evolueze.
P.S. Ai grija cu flexul si multa sanatate viitorului membru al familiei! Sper sa nu semene cu tine...

| BlueDark explică (pentru GabiDumitrescu):

1.Pun pariu ca habar n-ai de salariul meu(care e mai mare decat al tau cu mult, sunt sigur...asta daca ai unul).
2.Sunt impartial politic. Politica mi se pare o prostie pentru oamenii ''de rand''. Trebuie lasata pe mainile celor care chiar se pricep, ca asa am ajuns unde am ajuns...
3.Da,imi e frica de intuneric.Altii nici macar n-au curajul sa recunoasca
4.Respectarea religiei din care fac parte este numai si numai alegerea mea.Tin sa iti amintesc si ca Einstein era evreu(credea in Dumnezeu)...Ori daca vrei sa spui ca el era ''involuat'', esti clar o cauza pierduta.
5.Nu mai vorbi de flex, cand tu nu stii nici macar cum arata.Pun pariu ca nici nu ai idee de unde se porneste si ce faci cu el.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru BlueDark):

Tovarase profesor, las-o ca macane.

| BlueDark explică (pentru GabiDumitrescu):

Dupa imaginea ta de profil ma ma gandesc de 2 ori daca mai are rost sau nu sa imi pun mintea cu tine.

Răspuns utilizator avertizat
| mentholinks a răspuns:

Pai daca ai pierdut crucea dimineata acum ce mai cauti?

| BlueDark explică (pentru mentholinks):

Asta zic.Am pierdut-o, apoi am gasit-o.Iar peste cateva ore iar am pierdut-o si nu ii dau de capat.Une poate sa fie, unde?! A cazut fix la picioarele mele.Am dat la o parte si dulapul, nimic!

| rexiomaria a răspuns (pentru BlueDark):

Poate a cazut intr-un loc mai inalt de podea

| BlueDark explică (pentru rexiomaria):

Am verificat tot.De ieri o tot caut innebunit.Parca a intrat in pamant.