| ioana995 a întrebat:

Salut, cine imi recomanda un site de carti crestine? Nu pot sa comand o carte de psiho

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Http://www.librariamaranatha.ro/

3 răspunsuri:
| Mircea08 a răspuns:

Crestinii nu au decat o singura carte - Evanghelia (noul Testament)
"Iar de învaţă cineva altă învăţătură şi nu se ţine de cuvintele cele sănătoase ale Domnului nostru Iisus Hristos şi de învăţătura cea după dreapta credinţă,
Acela e un îngâmfat, care nu ştie nimic, suferind de boala discuţiilor şi a certurilor de cuvinte, din care pornesc: ceartă, pizmă, defăimări, bănuieli viclene,
Gâlcevi necurmate ale oamenilor stricaţi la minte şi lipsiţi de adevăr, care socotesc că evlavia este un mijloc de câştig. Depărtează-te de unii ca aceştia.’
(Epistola întâia către Timotei a Sfântului Apostol Pavel – 6/3-5)
"Cuvintele sanatoase ale Domnului nostru Iisus Hristos " sunt numai si numai in Evanghelie. Iisus si apostolii au propovaduit Evanghelia nu alte carti sau brosuri.

| ioana995 explică (pentru Mircea08):

Ai dreptate. Crestinismul nu e bazat decat pe Biblie

| Mircea08 a răspuns (pentru ioana995):

Nu pe Biblie - crestinismul este bazat NUMAI PE EVANGHELIE, noul testament. Despre vechiul testament si Legea din vechiul testament spune urmatorele :

Vai vouă, învăţătorilor de Lege! Că aţi luat cheia cunoştinţei; voi înşivă n-aţi intrat, iar pe cei ce voiau să intre i-aţi împiedecat.

Sfânta Evanghelie după Luca – 11/52
Asta nu inseamna ca Legea nu mai este valabila, Legea este o invatatura buna si este valabila pentru CEI CARE NU SUNT CRESTINI, deci aleg ei sa fie sub Lege, asa cum au ales cei care fac parte din religiile care spun enoriasilor sai ca pot face pacate. Ei vor fi judecati dupa Lege.