| AndreiMM0002 a întrebat:

Salut credeți în dumnezeu și dacă da de ce.

6 răspunsuri:
| Csfncsf12456789ohfujfykegeyefeheg3jeh a răspuns:

Da, deoarece e singura explicatie logica pentru acest univers alte teorii au prea multe lipsuri cum ar fi Big Ben sau evolutionismul.In plus există foarte multe minuni ce au loc în fiecare an ex:lumina Sfântă de Paste ce se aprinde singura etc

| RAY a răspuns (pentru Csfncsf12456789ohfujfykegeyefeheg3jeh):

Ce e logic?

| Daniel323 a răspuns (pentru Csfncsf12456789ohfujfykegeyefeheg3jeh):

"prea multe lipsuri cum ar fi Big Ben "
Crestin adevarat.

https://ro.wikipedia.org/wiki/Big_Ben

| Celcestietot a răspuns:

Datorita ca si-a facut simtita prezenta in viata mea (Dumnezeu), plus ca exista si argumente care ii atesta existenta practic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Cred in ceea ce vad, ceea ce are explicatie rationala. Sa mi se arate ca voi crede in el.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Este bine și așa.