Întrebare recomandată | alexandrurap a întrebat:

Salut,cum credeti conteaza mult religia intr-o relatie? expunetiva parerile!

Răspuns Câştigător
| BeiiBiiiyoo a răspuns:

Eu cred ca (,) conteaza! Dar toti suntem oameni si... daca iubesti cu adevarat persoana din aceea relatie nu este nimic!
Dar eu consider ca daca tu de exemplu esti crestin ortodox(ca mine) nu ar trebui sa te faci catolic\a doar pentru ca asa este iubitul\iubita s.a
Crede-ma Dumnezeu nu tine cont de religia fiecaruia, dar daca soarta a vrut sa fie cele doua persoane de credinte diferite atunci... are el ceva in plan.
Daca respectivul\respectiva va iubste si va respecta si nu tine cont de religia dvs. este OK dupa mine!
Oricat de diferiti ati fi, daca sunteti impreuna inseamna ca aveti totusi acea chimie, compatibilitate etchappy
Fundita big grin doar daca considerati ca o merit happy Sau ca v-am ajutat!
Poate adaugati mai multe detalii la intrebare happy Ca asa este cam greu de raspuns laughing love struck
pa-pa si o zi superba!

18 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Toate religiile au la baza dragostea. Fie ca sunteti de o religie sau alta, intotdeauna veti avea ceva in comun... iubiti ceva sau pe cineva.

| lo a răspuns:

Depinde de credintele fiecaruia, ceea ce conteaza este respectul pentru ai permite partenerului sa se manifeste, sa faca ceea ce ii place.Conteaza iubirea si armonia si intelegerea.

| Cristiann25 a răspuns:

NU conteaza.

| Al3xinio a răspuns:

Pentru mine a contat si conteaza in continuare! E bine sa aveti amandoi acelasi scop bine definit.

| AlCoLiKdEnIsA a răspuns:

NU conteaza deloc! pentru mine

| Emmy125 a răspuns:

Eu zic ca conteaza putin.Dar de etnie ce ziceti? big grin (aceeasi religie dar etnie diferita)

| 26Geo a răspuns (pentru Al3xinio):

Esti superficial daca gandesti asa!

| 26Geo a răspuns:

NU conteaza ce religie aveti!
NU conteaza ce etnie aveti!
Nu conteaza nimic!
Conteaza sa va iubiti, sa va respectati si sa aveti incredere unul in celalalt!

NOname
| NOname a răspuns:

Pentru mine personal, religia persoanei iubite este irelevantă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nup.

| alina_8632 a răspuns:

Salut, Alexandru religia dupa parerea mea nu este foarte imortanta pentru ca daca stai si te gandesti fie ca esti ortodox, catolic, penticostal, sambetist si asa mai departe toate reliigiile au ca scop slavirea si iubirea lui Dumnezeu, nu sunt mai multi Dumnezei la unul singur ne inchinam acum depinde de cum ne comportam noi si cum vedem noi latura in ceea ce priveste credinta. Fie ca te dai u de religia ei sau ea de a ta nu e gresit pentru ca Dumnezeu ne iubeste necontenit si el se bucura atunci cand vede ca oameni sunt ingrijorati din cauza lui si ca dau atentie acestor lucruri. Succes:*

| ZyK93 a răspuns:

Daca iubesti nu. Daca iubesti cu adevarat o accepti sau, dupa caz, il accepti asa cum e. Indiferent de religie, inaltime, culoare etc.

| Exilee a răspuns:

Depinde acum de mentalitatile fiecaruia.

| LadyCrazy999 a răspuns:

Depinde daca sunteti religiosi da, daca nu nu conteazahappy

| Anyta_Ana_1988 a răspuns:

Pai intr-o relatie cel mai mult conteaza sa va iubiti.

| TeodoraP a răspuns:

Conteaza f mult religia.

| agoodfriend a răspuns:

Pentru mine religia este relevanta si importanta. Pentru unii fara minte este neinsemnata. Caci pentru a intelege textele dogmei este nevoie de inteligenta si atentie.

| agoodfriend a răspuns:

Fara credinta nu exista libertate si iubire. Iubirea este unicul vehicul dintre mundan si cer. "Iubeste-ti aproapele ca pe tine insuti." Citi de pe acest site sunt capabili de o asemenea iubire? Niciunul!