| Crynutza a întrebat:

Credeti ca varsta conteaza intr-o relatie? si ma refer ca baiatul e mai mare decat fata cu vreo 5 ani. astept parerile tuturor.

15 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Sincer.,
eu nu prea inteleg ce vedeti voi la cineva mai mare ca voi la o varsta sau o diferenta de 4-5 ani.
de ce nu iti faci un pr de varsta ta?
am inteles faza ca aia mai mari sunt mai bazati sau mai cu cap sau cum credeti voi.
am inteles ca o are mai mare decat a unuia de 15 ani.
am inteles ca dupa aia va plangeti ca suferiti.
e o prostie si asta.
nu lua in nume de rau dar.
apoi auzi.

"ce sa fac. m'a inselat.
ce sa fac. a profitat de mine.
si multe altele.
pentru ca daca el e mai mare si u mai mica e si normal ca tu sa te supui si sa ii faci dorintele.
si in al 2-lea rand e faza ca daca e mai mare ca varsta nu inseamna ca e cu capu pe umeri( asta in dese cazuri) pentru ca daac ies cu astfel de fete.( sa zicem ca tu ai 16 ani sau 15 si el 23-24)
zi-mi ca asta gandeste ca un barbat matur?!
daca ar fi un baiat/barbat de se respecta nu ar zice. ca ce sa faca cu o fata de varsta asta. ca el o sa imbatraneasca si fata o sa ramana tanara?! sau o sa isi faca de cap. sau nu o sa iasa nimic?
nu o sa iesi cu un barbat care are 40 de ani si tu 20 pe strada in parc sa te plimbi. si poate ca baiatu asta nu e neaparat bogat.
dar ti; a placut la un moment dat de el.
conteaza si varsta oarecum.
ai 17 ani. fa-ti un pr de max 18-19 nu de 23.
cu ce te ajuta?
multi sunt mari de degeaba.

sczuze baietii dar asta e parerea mea.
o fi stupida o fi de folos. nu stiu.
dar totusi.
si eu o sa ajung la o varsta de 23-24... de ani si poate vine una la mine de 16-17 ani si ma agata sau o agat.
dar Nu o sa se intample.
oare care o fi diferenta?
ca prefer la randul meu fete/femei care sunt cu capu pe umeri?

| Dominicc a răspuns:

Geo - vorbeste in numele tau.
categoria "critica pe altu" e mai inkolo

| Puf a răspuns:

Parerea mea este ca nu conteaza atat de mult. Atata timp cat baiatul o respecta pe fata si se comporta atare varstei fetei totul e in regula. Daca baiatul nu profita de faptul ca fata e mai mica si o poate "vrajii" cum vrea el si are grija de dansa fiind mai mica mi se pare totul ok. Nu`mi plac relatiile in care baiatul e mai mare si isi bate joc de fata aceasta fiind mai mica si naiva. Depinde de situatie, de comportamentul baiatului si de asemenea de cel al fetei.

| Lorelai a răspuns:

Nu, din punctul meu de vedere varsta nu conteaza in iubire! Cand nu exista iubire, se gasesc tot felul de pretexte...Si cu asta am spus totul.

| pisicutsa a răspuns:

Vîrsta totuşi contează în unele momente. Dacă ai o vîrstă de vreo 13 şi el vreo 18, asta nu se poate.
Hai să privim real la situaţie, la vîrsta cu 5 ani mai mare, băiatul de obicei vrea sex doar, dar sînt şi excepţii, acestea sînt foarte rar. Încearcă întîi să'l afli mai bine. Apropiete de el şi propune-i să fiţi pînă ce prieteni, dacă el îşi va gasi alta reiese că doarea de la tine doar sex. Dacă nu-ţi va reproşa ideea, atunci el se bazează pe sentimente, şi îţi doresc să fie aşa, în caz contrar, totimpul vei reuşi să-ţi găseşti unul mai bun. Băieţi sunt mulţi, fete de treabă mai puţine...

| Geo_6214 a răspuns:

Buna!
Anonim^^(Blu3 ic33) te rog din tot sufletul meu sa inveti intai romana si apoi sa scrii aici. Am citit jumatate din ce ai scris si deja a inceput sa ma doara capul. Nu ma laud ca eu stiu limba romana pentru ca nu stiu nici eu foarte bine, dar ma straduiesc sa fac propozitiile cu inteles.
Nu te mai ambala asa pe chestia asta pentru ca nu ai dreptate. Din ce am inteles eu ca ai scris pe acolo si anume ca fetele de 16-17 ani sufera dupa o relatie cu unu' de 23-24 ani, pot spune ca nu ai dreptate DELOC. Tu crezi ca fetele nu sufera dintr-o relatie cu unul de varsta lor? Cred ca glumesti.
Din ce am intels eu ca ai spus pot spune ca tu cand te uiti la o fata, te uiti la ce varsta are, nu la cum se comporta.
Diferenta de varsta intre parintii mei este de 3 ani. Daca ei ar fi facut cum zici tu ca ESTE NORMAL, atunci eu nu mai existam, pentru ca tata ar fi fost cu alta si anume una de varsta lui, iar mama la fel ar fi fost cu unu' de varsta ei.
Cine a zis ca fetele stau cu aia mai mari pentru ca au scula mai mare? Pe ce lume traiesti? Daca nu este destul de dezvoltata o va durea mai rau daca o face cu unu care are scula mai mare (si nu va fi placere) decat daca ar face-o cu unu de varsta ei. Si inca ceva, nu este nevoie neaparat sa o faca, daca el zice ca vrea sa o faca cu ea doar cand e pregatita atunci poti fi sigur ca tine la ea.
alexasexy Daca este vorba de tine si de un baiat, asigura-te doar ca te merita si ca nu te vrea pentru anumite placeri (sper ca intelegi la ce ma refer).
P. S. Anonim^^(Blu3 ic33) daca tu te gandesti numa' la placerile tale si ai vrea sa o faci non-stop, asta nu inseamna ca toti sunt ca tine.

| Geo_6214 a răspuns:

Ti se pare tie ca am vorbit in numele altcuiva? Eu nu cred, citeste mai cu atentie, am spus doar ce cred eu despre tine si despre ce ai spus. Categoria "critica pe altu" nu exista, dar daca vrei poti sa incerci sa vorbesti cu un admin al TPU-ului sa introduca si aceasta categorie.
O seara buna tuturor!

| Iepurila a răspuns:

Și tata e mai mare cu 8 ani decât mama.laughing

| RoxyAde a răspuns:

Nu conteaza varsta.conteaza iubirea si intelegerea dintre cei doi.

| Im.GIulee a răspuns:

Nu conteaza varsta, am unele rude a caror diferenta este de 10 ani, importante sunt sentimentele, comunicarea si respectul happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu este nici o problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu este nici o problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu conteaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un prieten cu 17 ani mai mare, am luptat cu ambele familii sa fim impreuna, am trecut peste multe impreuna si dupa un an si jum nimic nu n mai desparte, daca iubirea e mare nimic nu mai conteaza.nu te lua dupa lume, u il cunosti cel mai bine si u stii c ai de facut. pup

| JustMe_2928 a răspuns:

Vecina mea are diferenta de 5 ani si nu conteaza si ea e pitica si vecinu meu e inalt