| anonim_4396 a întrebat:

Salut,cum credeti conteaza religia intr-o relatie, chiar de ex. ortodox vs. iahovist!

4 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Scuze pentru redundanta, dar subliniez si aici faptul ca este un impediment şi încă unul foarte mare. Lucrurile nu vor merge...

Complicate sunt tensiunile ce se nasc din cauza diferenţelor de mentalitate, diferenţelor referitoare la "dreaptă credinţă", de Biserica aceea a Noului Testament de care depinde si mantuirea sufletului, dar pe care iehovistii au parasit-o...

| Oana92 a răspuns:

La inceput eram tentata sa iti spun ca depinde mult de cat sunt ei de indocrinati si cat de mult tin ei la religia lor. Apoi am realizat(Si vb din experienta) ca indiferent de cat de fanatici sunt cei doi la un moment dat religia va deveni o diferenta mare intre ei. Depinde de cei doi cum vor reusi sa controleze situatia si abia in acest punct va conta cine si cat de indoctrinat e...

| Sociopat a răspuns:

Daca nu-s fanatici batuti in cap ii doare fix in cot de religie.
Daca sunt fanatici se vor desparti pentru ca sunt batuti in cap.

| darkbog a răspuns:

La inceput nu prea conteaza. Dar daca devine ceva serios o sa intervina neintelegeri pe tema asta.