| Dement_Copil_1998 a întrebat:

Salutbig grin astazi am si eu o intrebarebig grin Semnul cu degetul aratator si degetul mic ridicat este un semn satanic?

12 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Rock, mătuşă! \m/

| Andr3 a răspuns:

Da,asa ne-a zis profa de religie.Este semnul coarnelor de drac pe care il arata rokerii, iar muzica rock se presupune a fi muzica diavoleasca.

| DyNo a răspuns:

Nu, inseamna ''pace voua'' daca nu ma in sel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pentru ca nu exista satana si nici dzeu buna dimineata

| DarYn a răspuns (pentru anonim_4396):

Terra se invarteste in jurul axei sale cu o viteza de cca. 1600km./h.La o viteza de 160km/h, de exemplu, ziua si noaptea pe pamant ar fi de 10 ori mai lungi, puterea solara a unei singure zile ar carboniza intreaga flora, iar frigul unei singure nopti ar ingheta orice forma de viata.
Soarele are la suprafata lui o temperatura de 6000 grade C. Orice forma de viata pe pamant ar ingheta daca emanatia de caldura ar scadea putin, iar daca ea ar creste cat de putin totul s-ar carboniza.
Axa pamantului este inclinata intr-un unghi de 23 grade.Aceasta inclinatie cauzeaza anotimpurile, daca ea n-ar exista, ceata oceanica ar inainta spre nord si spre sud si ar cread continente de gheata.
Distanta dintre pamant si luna este de 384000 km.La o distanta mai mica, influenta lunii asupra fluxului si refluxului ar fi atat de mare, incat toate continentele ar fi inundate de doua ori pe zi.
Coincidenta?
citeste biblia.

| unbaiatanonim a răspuns (pentru DarYn):

Universul fiind atat de mare, probabil infinit, sunt infinite sanse sa mai fie undeva in univers cateva planete de genu asta care sustin forma de viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este.si un semn mason.asa cum cele trei degete la inchinaciunea crestina inseamna sfanta treime iar celelalte doua culcate pe protoparintii nostri ADAM si EVA adormiti.

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Da, daca vrei, pot intra in detalii.

| 1Mihai1 a răspuns:

Da.

| i86e2 a răspuns:

E semnul coarnelor.
http://en.wikipedia.org/wiki/Sign_of_the_horns

Vezi pe acolo ce simbolizează, în ziua de azi cred că are legătură cu rock-ul și mulți cred că are legătură cu satanismul, deși mi se pare o prostie chestia asta.

| AntonyoBoss a răspuns:

Semn ul rockeri-lor sau a lui spidermanlaughing

| Dement_Copil_1998 explică:

Si eu tot rocker credeam ca e