| Caddyi a întrebat:

De ce esti critica inainte de a fi cunoscut? ( critici o carte dupa coperta ) De ce esti criticat de toti prostii si de ce esti criticat doar pentru ca esti diferit? E vorba de religie, unii colegi din cls. imi spun ca-s Satanist desi ei nu stiu nici sa scrie cat de cat si majoritatea cel care ma critica nu stiu nici 50% din cuvintele pe care ei le folosesc! ( Eu sunt Ateu si parintii, prietenii si colegii mei cred in dumnezeu )

14 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Lumea se teme de cei diferiti.
Cat despre insulta? Este cea mai buna aparare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt invidioşi pe tine pentru că ei nu pot recunoaşte că nu există divinităţi.Nu ar trebui să îţi pese oricum de părerea unor agramaţi săriţi de pe fix.

| Caddyi explică (pentru OOOLEOOO):

Eu nu i-am spus nimic jugnitor, am vorbit cu ea in continuare ( eu fiind calm ) si am intrebat-o ce inseamna " Satanist " si " Ateu ", si... nu mi-a spuss nimic! Sunt deseori provocat de cei din cls. spunandu-mi ca-s Satanist ( desi ei nu stiu ce inseamna ), spune-mi si mie ce ar trebui sa fac daca mai sunt provocat?

| Caddyi explică:

Te rog frumos sa scrii si tu cat sa inteleg ceva!

| Caddyi explică (pentru anonim_4396):

Nu-mi pasa de parerea lor, faza e ca ei imi spun ca sunt intr-un fel chiar daca habar n-au sa scrie corect si nu stiu sa-mi dea definitia a 50% din cuvintele pe care le folosesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Caddyi):

Ce să zic? Eşti norocos că ai picat într-o asemenea clasă. laughing

| AlbaAura a răspuns:

Urat vorbești despre colegii tai facand-i proști.E una din calitatile ateismului probabil.Si mai ai una.De satanist 100%. Foarte deștept și diferit de toti ceilalti.Nu pot sa zic decat un singur lucru:iarta-l Doamne ca nu stie ce spune! Nu mai brava și incearca sa impresionezi prin altceva.

| Caddyi explică (pentru AlbaAura):

Pai i-am facut eu prosti? Mamele lor i-a facut! Si stiu bine ce inseamna Crestinism, Satanism si Ateism, nu trebuie sa-mi spui tu " calitatile "! Vezi ca n-am incercat sa impresionez pe nimeni, daca n-ai observat am pus niste intrebari si eu nu vad raspunsurile in comm-u tau!

Răspuns utilizator avertizat
| Caddyi explică (pentru SaveOurSouls):

Ma omule, nu sunt Satanist, nu cred in divinitati! Toate astea sunt egale cu 0 pentru mine. Ce ma enerveaza este ca imi spun " Satanist " dar ei habar n-au ce inseamna si nici 50% din cuvintele pe care le folosesc! Zi si mie, dc "judeci cartea dupa coperta"? Ce daca am imaginea X sau Y? Ai incercat sa ma cunosti, sa vezi cat de amuzant sunt si cat de mult rad? Eu sunt provocat la bataie de toti prostii de la mine din cls. si daca un om bun este criticat si provocat, dupa un timp se schimba in rau pentru ca nu poate sa fie bun la nesfarsit! " fara Dumnezeu devii in mod indirect un fel de satanist " NU CRED IN DUMNEZEU SI NICI IN SATANA, intelegi? Spune-le oamenilor ca exista un om invizibil in cer care a creat universul si marea majoritate te vor crede. Spune-le ca pictura e umeda si vor trebui sa o atinga ca sa fie siguri.

| danay72 a răspuns:

Oamenii nu ar trebui sa critice.De fapt asa cum ai zis, nu cunosti o persoana indeajuns de bine pentru ai putea critica modul de viata si apoi doar Dumnezeu are dreptul de a ne judeca. Oricum, nu uita ca ei vorbesc si tot ei si aud.

| Caddyi explică (pentru danay72):

Bine!batting eyelashes

Răspuns utilizator avertizat
| Caddyi explică (pentru SaveOurSouls):

rolling on the floor)))))))))))))))))))))))))))) N-ai idee cat de mult ma amuzi! laughing))))))))) 1. Sunt Ateu si n-o sa imi blocheze contul pentru ca stiu sa vorbesc! 2. Atei sunt oameni realisti, nu traiesc in imaginatie asa cum traiesc credinciosii... 3. Nu ma intereseaza absolut deloc " povestea vietii tale ", ca te-ai dus in X loc si-ai facut X lucru dupa ce nu ai fost asa puternic sa mergi pe picioarele tale! 4. Lasa-ma in pace cu prostiile astea, sunt Ateu si nu cred in minciuni precum astea cu divinitatile! 5. Cum am spus si mai, daca un om bun este criticat si batjocorit se schimba in rau si automat crestinii spun ca e " Satanist ", oamenii judeca dupa coperta si nu incearca s-o cunoasca si sa vada de ce e schimbat in rau. Asa e in lumea asta, daca vezi diferit lucrurile, automat esti " satanist ". 6. Nici in comentariul asta nu vad raspunsurile la intrebarile mele!batting eyelashes