| anonim_4396 a întrebat:

cati dintre voi sunteti ateii?

Răspuns Câştigător
| Loominaty a răspuns:

Ia vezi, poti sa mai pui inca un i?

22 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

E multi ateii aici.

NOname
| NOname a răspuns:

Faci recensământ? laughing

| RAY a răspuns:

Eu nu cred in zeii /
dumnezeu =sperantele, iluzile omului sarac, lipsit de sperante etc da sunt ateu

| Felys a răspuns:

Cu ce te ajuta sa stii acest lucru, vrei sa te decizi spre ce parte sa tragi, uita-te si tu cat de prosperi sunt popii, bisericile si gandeste-te daca avem nevoie sa ii imbuibam sau nu

| KhludCiprian a răspuns:

Ca in manele:... fara numar!

| anonim_4396 explică (pentru KhludCiprian):

Am intrebat cati ateii sunt, trebuia sa imi raspunzi da sunt ateu sau nu sunt ateu.Deci esti sau nu?

| KhludCiprian a răspuns (pentru anonim_4396):

"Da, sunt ateu"

In categoria "Religie" as zice in jur de 60-70%. Daca extinzi pentru tot TPU-ul, si incluzi categoriile de pe aici: Auto, Familie, etc. proportia cred ca scade pe la un 10% estimat. Categoria "Adolescenti" are 20x mai multe postari decat Religie. E un mod simplu de a vedea cati ortodocsi sunt, e de obicei cat de indiferenti sunt de capitolul Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am uitat sa mentionez un mic deatliu URASC ATEII, voi nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sant jumi-juma. unde ma incadrezi? daca tot esti tu ala, de pui etichete?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Esti jumi ateu si juma prost.Intelegi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

.......si ca sa inchei situatia asta amuzanta:
Ba prostilor, nu-i frumos sa va jigniti!

| DarkAndDreary a răspuns:

Eu cred în Moș Crăciun.
Se pune?

| sappy a răspuns:

Eu sunt miserupist!

| AdrianDihoricescu a răspuns:

Eu sunt super ateu.

| anonim_4396 explică (pentru AdrianDihoricescu):

Eu sunt super antiateu

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru anonim_4396):

E cam o tampenie de titulatura happy antiateu? impotriva a ceva care e deja impotriva a ceva? nu ti se pare absurd? preferabil ar fi fost super proteu, super promistic, asta cu anti la anti laughing e cam aberant

| KhludCiprian a răspuns (pentru anonim_4396):

Perfect. Eu sunt din ramura de ateism ce e numita: "rationalism". Esti cumva "antirationalist"? Ca daca da... "forta fie cu tine"winking

Daca esti cumva simpatizant al crestinilor, de curiozitate, imi poti cita 3-5 greseli si contradictii din Biblie? Sunt cateva sute, deci nu-ti cer decat ceva de genul 2% din erorile acceptate din eawinking

| a3e6u9 a răspuns:

Ca să citez din cartea de basme intitulată biblia: "numele meu e legiune, căci suntem mulți." happy

| anonim_4396 explică (pentru a3e6u9):

Pacatosule,nu mai pacatui.Se vede ce minte ai.(de copil)

| Inception a răspuns:

Nu sunt ateu.Sunt crestin.

| Lagorúthon a răspuns:

Probabil mai multi decat in poza asta.
http://i.imgur.com/zj8u6ml.jpg

| Vampire666 a răspuns:

Dap...sunt ateu si imi place sa fiu urat de credinciosi.