| murloc a întrebat:

Ce parere aveti de impunerea legilor religioase persoanelor care nu fac parte din religia respectiva? Considerati ca este un lucru nociv? De ce credeti ca unele state( din fericire nu si Romania) sunt chiar ok cu faptul ca musulmanii cam fac legea in unele comunitati? Gen am vazut un documentar pe B1TV despre acest subiect, iar in unele orasele sau cartiere din anglia, barbatii sunt batuti pe strada daca beau alcol in public, femeile sunt batute daca trec imbracate,, indecent,, pe langa moschee, uneori chiar prezenta oamenilor non musulmani in cartierele sau oraselele respective e motiv de bataie pentru asa zisa Patrula Musulmana. Daca eu in tara mea vreau sa beau sa ma imbrac cum vreau si sa mananc porc, ei ce treaba au? Nu vorbesc despre toti islamistii, ci doar despre cei extremisti. Ca sa nu mai zic si de protestele lor. Cum puii mei e protest pasnic daca lumea urla si arunca cu pancarte pe care scrie,, ISLAM IS TRUTH!,,? Sau,, ISLAM WILL RULE THE WORLD!,,? SI pentru ce puii mei protesteaza? Ce nu le ajunge? Ce vor pana la urma? Uitati cili sea un protest pasnic. https://www.youtube.com/watch?v=RMsU9Ex-kJY. Eu sigur nu asi vrea sa ma trezesc dimineata cu nevasta-mea care sa poarte batic, iar in drum spre magazin ( la care nu se vinde alcol sau porc ) sa asist din plictiseala la o decapitare.
Violent Muslim Protest in London
youtube.com ·

Răspuns Câştigător
| Inferno a răspuns:

E ca si când ai incerca sa faci un tratat cu leii din Africa sa nu ii mai manance pe turisti. Ce sa intelega leul ala?
In caz de pericol il impusti, nu discuti cu el, ca nu are ratiune sau discernamant.

Cum spunea si NOname. Vorbim de niste primitivi a caror gandire medievala este incompatibila cu principiile societatii moderne. Exterminarea e singura solutie din pacate, dar e un sacrificiu pe care va trebui sa ni-l asumam.

9 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Religia o impun doar oamenii care nu inteleg religia.

NOname
| NOname a răspuns:

Ai dreptate. Religioşii nu au niciun drept să se bage cu tâmpeniile sale medievale peste lumea civilizată, în care, fie le place sau nu, există drepturile omului.

Apropo de musulmani, "Moderate" Muslims:
http://www.facebook.com/Bibliapentrusceptici/posts/938603416205983

NOname
| NOname a răspuns:

...şi e valabil, desigur, şi pentru creştini.

http://www.tpu.ro/......ina-3.html

NOname
| NOname a răspuns:

Http://www.facebook.com/......283585296/ :))

| RAY a răspuns (pentru NOname):

Sorry, this content isn't available right now
The link you followed may have expired, or the page may only be visible to an audience you're not in.

| NOname a răspuns (pentru RAY):

Asta e. sad

| TrăieşteClipa a răspuns:

Inclin sa cred ca sunt interese mai mari in acest joc, ca prea sunt lasati sa faca ce vor.

| xByte a răspuns:

Eh, parerea mea ca nu ar trebui sa te stresezi pentru religie. in general oamenii se impart in 2 categorii : prosti sau foarte prosti. Cei foarte prosti vor continua sa creada orbeste fara semne de intrebare iar cei prosti nu vor crede. Tocmai ce am spus o chestie foarte versatila mai sus asa caci acum gandeste-te la subiectul cu islamul si iti vei da seama de ce sunt ambele categorii de oameni proaste.

| godge a răspuns:

Nu e vorba neaparat de musulmani este vorba de oamenii incuiati.Despre fanatism si faptul ca omul atunci cand e atasat de o doctrina simte ca aceea e adevarul absolut si trebuie ca toti sa se conformeze indiferent daca vor sau nu. E o problema si a crestinismul in definitiv fanatismul si prostia nu tin cont de religie.