| costinvlad a întrebat:

TPU. Cum pot sa ma vindec prin energie kundalinica si auto inductie, ridicarea, programarea si redirectionarea energiilor? Ms.

13 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Parerea mea este sa mergi la medic.

| Donsavas a răspuns:

Nu ai cum. Dacă te puteai auto vindeca, își pierdeau medicii locul de munca.

| costinvlad explică (pentru Donsavas):

Frate. Pe paganii care fac oculte si vindeca, medicii de ce le da cu piatra in cap? Daca eu practic asa ceva, ce ma intereseaza de medici. Te poti vindeca, dar nu trebuie sa inhalezi energia gri pentru ca este devastatoare.

| Donsavas a răspuns (pentru costinvlad):

Nu,nu te poti vindeca. Medicii de care te ferești tu sunt niste oameni care au invatat cum sa se foloseasca de natura pentru a vindeca. Un medic, cand are nevoie sa se opereze, se operează, nu se vindeca singur.

| costinvlad explică (pentru Donsavas):

Cum sa nu ma pot vindeca? Daca imi schimb vibratiile, intru in transa(adica schimb activitatea undelor celebrale) si schimb anumite lucruri in organism(prin faptul ca dau comanda creierului sa faca asa si una alta) este ceva rau? Pai frate. Daca teoretic este posibil si nu incalca legile fizicii, de ce nu as avea eu dreptul de a folosii stiintele vrajitoresti? Pai Preotii aia imputiti de ce au voie? Sau ei sunt mai prosti si de aia au voie? Eu cand m-am concentrat pe faptul ca ma vindec, ma vindecam fiindca imi schimbam starea ca si cum as fi sanatos, iar toxicul iesea in urina.

| Donsavas a răspuns (pentru costinvlad):

Ce "toxic"(toxina) ieșea din urina? De unde stii ca erai intr o transa de meditatie? Ti ai facut EEG? Organismul se reface doar in somn sau in stadiul vegetativ. Preoții si medicii nu au treaba cu vrăjitoria. Ea tine de alchimie si tot ce tine de disciplina asta a fost desființat.

| costinvlad explică (pentru Donsavas):

Pai de ce sa fie desfiintat? Daca o poti folosi, ce are? Este un lucru bun. Si sunt site-uri care te invata sa folosesti gandul la momentul prezent pentru a face anumite lucruri(Vindecare, aducere de noroc, CLar viziune si multe altele). Ce are daca le folosesc?

| doctorandus a răspuns (pentru costinvlad):

La fel de adevarat ca daca te musca un paianjen radioactiv devii Omul Paianjen.

| costinvlad explică (pentru doctorandus):

Eu m-am vindecat si un medic s-a spanzurat fiindca nu l-am ascultat si m-am vindecat prin practici spiritiste. Medicul era nebun, sau s-a speriat ca se putea sa se vindece si altii asa pana ramanea fara servici? Sunt ironic.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Esti mult prea egoist ca sa poti face asa ceva! priveste in oglinda si-mi vei da dreptate

| costinvlad explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Man. De ce sa fiu egiist? Eu sunt sufletist. Chiar as vindeca si pe altii care sunt pasnici. Nu imi pasa ce cred medicii. Sa ramana falizi spagarii aia. O intrebare: Vindecarea prin vrajitorie este pagana din cate am vazut pe net. Alta intrebare: Am vazut pe net ca vrajitoria este buna si ca este necesar sa evoluam spiritual spre zeificare si perfectiune.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru costinvlad):

Repet: priveste-te'n oglinda si vezi daca poti realiza ce ai pus in intrebarea de baza.

| Irina_Angi_1970 a răspuns:

Nu cred ca te vindeci prin acestea.