| Vladi4ok a întrebat:

Va rog daca vreti funda da-timi rugaciuni puternice!

Răspuns Câştigător
| Filip23 a răspuns:

O rugaciune este ascultata daca e indeplinita de Dumnezeu. Deci nu trebuie sa fie "puternica", ci sa ii fie placuta lui Dumnezeu. Inseamna ca trebuie sa ne intrebam cum trebuie sa fim noi ca sa ne fie ascultate rugaciunile. Daca suntem smeriti, o sa cautam rugaciunile scurte preluate de la sfinti, pe care le gasim in cartile de rugaciune.

10 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Daca vrei sa te rogi Isus a spus despre faptul de a ne ruga din inima si sa ne rugam int-un mod umil despre ceea ce ne doare. Apoi o rugaciune model este Tatal nostru. Matei6:9-14

| Parintele a răspuns:

Le spui degeaba, rugaciunile nu sunt ascultate de nimeni pentru ca nu exista niciun zeu. ok?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce fel de rugaciuni de referi?
Crestine, musulmane sau?

| leiciu a răspuns:

Daca vrei rogaciuni puternice trebuie sa ai multa credinta

| kriystina19 a răspuns:

Cea mai puternica rugaciune este cea pe care o spui din suflet si iti doresti cu adevarat sa se intampe.de geaba ti-as spune cateva fraze pe care sa le rostesti ca pe o poezie fara sa simti nimic.rugaciunea trebuie sa fie cu cuvintele tale asa cum sti tu sa vb cu Dumnezeu si sa ii ceri sa iti vina in ajutor el poate totul.

| DianaaStop a răspuns:

Nimeni nu poate sa-ti dea rugaciuni puternice ca El sa ti le asculte. Trebuie sa te rogi asa cum esti cu credinta si daca vei veni sincer inaintea Lui El te va asculta.

| sEEk8 a răspuns:

Rugaciuni puternici?
Nu conteaza ce rugaciuni spui conteaza cum le spui si cu cata CREDINTA.
Este de ajuns sa spui tatal nostru si sa ii multumesti lui Dumnezeu ca esti sanatos si in puteri!

| kikidulcik a răspuns:

Ce fel de rugaciuni?

| BiancaBiby123456 a răspuns:

Inger.Ingerasul meu ce mi te-a dat dumnezeu
Fa din 2 un semestru
fa din mine un maestru
fa absentele sa zboare
peste capul profesorilor :Xlaughing

Răspuns utilizator avertizat