| Madara21 a întrebat:

vreau sa scriu un articol într-o revistă religiosă despre patimile lui Iisus Hristos mă întrebam dacă poate cineva să îmi de-a câteva idei legate de aceasta tema.

Cine îmi dă macar o idee buna va primi fundă!

Răspuns Câştigător
| godge a răspuns:

Eu as scrie de inchizitie, cruciade si vanatoarea de "vrajitoare"

4 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Cuvinte despre Taina Crucii, Mitropolit Filaret

Drumul Crucii, Prot Nicodim Mandita

| milan9 a răspuns:

Trebuie sa recunoastem cu totii ca cei prezentati in acele filmulete chiar NU au ce cauta in misiunea preoteasca...
Si nu inteleg de ce nu sunt dati afara de la prima abatere astfel de oameni nepotriviti - cei mai mari dusmani ai Bisericii Ortodoxe.

Exista si astfel de cazuri regretabile.
Cazuri de "lipsă de vocaţie" au existat mai mult sau mai puţin şi în timpul Mântuitorului şi al apostolilor. Şi ei se confruntau cu necesitatea unei aspre selectări a oamenilor care doreau să poarte o astfel de sarcină a preoţiei...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite o idee buna, nici o carte din lume nu iti va arata mai mult durerea si patimile lui Isus Hristos decat Sfanta Carte a lui Dumnezeu, adica Biblia. In Biblie vei gasi patimile lui Isus Hristos si vei putea sa faci un articol, mai ales daca te vei ruga ca Dumnezeu sa te ajute cum sa scrii ca sa fie cu adevarat de folos!

| dragos38 a răspuns:

''Viata lui Isus'' scrisa de Leo Taxil (mare om de cultura, si fost calugar iezuit)