| LittleRose a întrebat:

Buna TPU.Va rog, imi puteti sugera o idee de articol pentru revista scolii? Nu as vrea ceva pe care sa il gasesc pe Google. O tema, o idee, un titlu pe care sa il dezvolt eu. M-am gandit sa abordez tema depresiei la adolescenti dar nu stiu cat este de potrivit un astfel de articol.Alte idei? Fundita+vot.

3 răspunsuri:
| Mikyyela a răspuns:

Pai eu ma gandesc asa:1. Poti sa faci "un proiect" care sa cuprinda ideile tale de amenajare a scoli sau etc.2. Poti sa compui poezii sau povesti.3. Poti sa scrii o legenda a scolii, sau poti s-o inventezi chiar tu(ex:poti sa spui o legenda de ce se numeste asa scoala sau de ce au vrut sa puna 2 etaje sau cate etaje aveti voi, de ce au pus balustarada, de ce au ales acel spatiu pentru a amplasa scoala.etc)3.Poti sa faci o sesiune de nemultumiri pe care elevi le au asupra scolii...Sunt multe altele, trebuie doar sa gandesti deschiis si foarte creativ... FUNDA?

| RebbeSKhon a răspuns:

Cred ca te pot ajuta eu. Fa un articol despre comportamentul adolescentilor, (barfe pe articol si celelalte laughing ), e ca si un spionaj, dar nu te referi la persoana respectiva, ci pur si simplu incepi cu : Unii adolescenti : se cred foarte, sunt atat de, nu stiu deloc sa. Asta e ideea mea, si sper ca te-am ajutat. Funda? big grin

| ElizzzaX98 a răspuns:

Buna! Dupa parerea mea ar trebui sa scrii despre cv legat de scoala( ca doar e revista scolii!) Ai putea sa scrii despre concursuriile scolare si despre castigatorii lor.Ai putea sa rogi si alti elevi sa faca compuneri si poezii, si sa le adaugi in articol.Sau ai mai putea sa scrii cum si din ce an s-a dezvoltat scoala ta! Sper sa te'am ajutatkiss! BFT