| AtheistForever a întrebat:

Vreau si eu niste pagini pe facebook sau grupuri (amandoua in limbaromana) care sa sustina ateismul! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Maxim96 a răspuns:

Nu,nu stiu, dar nici nu vreau sa stiu.
Cu Hristos e mai bine!happy

12 răspunsuri:
| Maxim96 a răspuns:

Intoarcete la Dumnezeu si scoate ateismul din cap(ateismul e o nebunie foarte mare)

| AtheistForever explică (pentru Maxim96):

Te-as putea convinge oricand ca Dumnezeu nu exista si te-as lasa fara orice fel de argumente. deci stii sau nu site-uri?

| AtheistForever explică (pentru Maxim96):

Cum vrei... alegerea ta

| Maxim96 a răspuns (pentru AtheistForever):

Dar tu cum ai ajuns sa crezi ca nu exista?
Cine ti-a sucit mintile?

| AtheistForever explică (pentru Maxim96):

Cum am ajuns sa cred... Uite cum am ajuns sa cred :
Sunt un Ateu pentru ca tocamai am citit Biblia
Sunt un Ateu pentru ca tocmai l-am cautat pe Dumnezeu
Sunt un Ateu datorita religie nu din lipsa acesteia

Uite un cantec care imi place mult : http://www.youtube.com/watch?v=Hq6tDuubZqE

| Maxim96 a răspuns (pentru AtheistForever):

Eu tot am citit si m-am intarit in credinta, nu stiu cum altii citesc si devin ateihappy
Eu tot l-am cautat si L-am gasit(tu probabil nu L-ai cautat unde trebuie sau nu ai dorit din toata inima sa-L gasesti)
Dar de ce relia sa te duca la ateism?

| AtheistForever explică (pentru Maxim96):

Premiza 1 : Orice lucru care exista are o cauza
premiza 2 : Dumnezeu nu are nici o cauza

Concluzie: Dumnezeu nu exista! Corect?

Apropo tu de ce crezi in dumnezeu? Si de unde stii ca el exista? Ti-e frica de moarte cumva?

| Maxim96 a răspuns (pentru AtheistForever):

Dumnezeu e Singur fără de început, necreat, nenăscut, nepieritor şi nemuritor, veşnic, infinit, necircumscris, nemărginit, infinit de puternic, simplu, necompus, necorporal, nestricăcios, impasibil, imuabil, neprefăcut, nevăzut, izvorul bunătăţii şi al dreptãţii, lumină spirituală, inaccesibil; putere, care nu se poate cunoaşte cu nici o măsură, ci se măsoară numai cu propria ei voinţă.

Asta ca cineva crede ca El nu exista, nu inseamna ca gata El nu exista pentru ca unii oameni cred asa. Oricum in lume sunt multi care cred in existenta Lui.
Cred, ca am vazut cum au scos demonii dintr-o femeie si ca vorbea acel demon si o chinuia cumplit pe femeie, inca in coma cand eram am vazut hotarul dintre viata asta si cealalta.Pana atunci nu prea credeam, dar dupa aceea foarte m-am intarit bin credinta. Dumnezeu si-a aratat catre mine iubirea Sa de oameni pe care o are.de multe ori ma rog si stiu ca ma ajuta.Iar cand nu ma rog totul merge anapoda.

| AtheistForever explică (pentru Maxim96):

Hai sa fim realisti. tu chair crezi intr-o fiinta invizibila care se presupune ca ar fi existat? Uite aici un documentar foarte interesant (cel putin prima parte) despre Dumnezeu: http://www.youtube.com/watch?v=WbcNrgVA9Y8

| Maxim96 a răspuns (pentru AtheistForever):

Da,eu cred ca exista si sunt sigur de asta 100%happy

| AtheistForever explică (pentru Maxim96):

Hai sa iti dau o funda pentru ca ai pierdut timp important vorbind cu mine... bafta

| Maxim96 a răspuns (pentru AtheistForever):

Mersi...tie de asemenea bafta si numai sanatate!happy

| Maxim96 a răspuns (pentru AtheistForever):

Nu,nu stiu, dar nici nu vreau sa stiu.
Cu Hristos e mai bine!happy