| Maramara50 a întrebat:

Am și eu o nelămurire. Am un prieten ce este creștin ortodox pe stil vechi. Mâine, cum se vor începe urările de anul nou, nu știu dacă să-i trimit o urare ținând cont de faptul că la ei in calendar anul nou se sărbătorește între 13-14 ianuarie. happy

Răspuns Câştigător
| KR0NSTADT a răspuns:

Dacă este creștin, așa cum susține, se va bucura atunci când va auzi urările tale de bine.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

și la el (creștin ortodox pe stil vechi sau ce-o mai fi) e tot ultima zi din an

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Tu poți să îi trimiți o felicitare pe stil nou, fără să îl superi, dacă el este inteligent.

| CostinAlamariu a răspuns:

Anul nou este o sarbatoare laica, nu religioasa deci poti sa-i trimiti linistit.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Se cade el sa îți trimită urare iar tu pe 13 ianuarie. La fel si de Crăciun care cred ca e pe 6sau 7 ianuarie.

| Raspundebine1 a răspuns:

Pai, chiar daca e cox, tot se schimba anul si pentru el