| redutzu a întrebat:

Salutări.
Săptămâna aceasta țin post, Citesc Paraclisul Maicii Domnului de ieri am inceput și astăzi tot de la 00 incep, voi ce ziceți este bun pentru a face o prietenie cu o femeie sa fie mai buna?! Și cât timp se citește că știu că sunt și paraclise, acatiste care se citesc 40 de zile iar cum vine asta?! Citești 40 de zile iar după își face efectul sau își face și în timp?! Sunt la inceput vreau sa cunosc, să mă integrez mai mult!

5 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Dumnezeu nu e un tonomat in care daca bagi zile de post si lecturi de paraclis si sa iasa relatii bune cu sexul opus, El e Creatorul univrrsului si noi am fost creati in primul rand pentru a aves o relatie foarte buna si apropiata cu El. Daca ne dedicam viata primei porunci si anume de a- L iubi cel mai mult pe El atunci El promite ca va fi alaturi de noi si viata noastra va avea fericire si sens.

| Mayhem666 a răspuns:

Asta e una din cele mai bizare lucruri pe care am putut sa le citesc, si crede-ma citesc multe lucruri bizare. Nu inteleg cum functioneaza mintea unor oameni.
Daca tu vrei sa te imprietenesti cu cineva stand inchis in casa si citind nu stiu ce carte religioasa, nu o sa mearga, nu o sa vina persoana aia asa dintr-o data la tine ca sa deveniti prieteni cand nici macar nu te cunoaste.
Socializarea e cheia.

| SharpEagle a răspuns:

Daca citesti pentru a obtine pasarica, nu merge asa treaba. laughing
Citeste in primul rand pentru tine...
Sau inteleg ca ai deja pasarica, dar nu te prea intelegi cu ea?

| sanboss a răspuns:

Ce legatura are religia cu intelegerea cu o femeie? Mai bine te uita in viata ta si vezi ce nu ii place acelei femei la tine. daca tot ti asa mult la prietenia ta cu ea.

Oricum cine nu te place asa cum esti... ce sens are sa te schimbi pentru cineva, numai esti tu insuti

| Sorinelz1 a răspuns:

Frate,poți citi 10 paraclise, tot singur rămâi.

Nu citii niște poezii scrise de alții.

Biblia nici măcar nu aduce în discuție despre închinarea la Maica Domnului.

Degeaba te osandesti a post.

Mănâncă bine și du te și spune-i fetei ca o placi, și Dumnezeu sa ți dea izbândă.

Apropiete de Dumnezeu prin Biblie, numai după cum te învață ea, nu te lua după preoți și paraclise.