| OctavianDanielMaria a întrebat:

Sarpele mananca tarana? 'Zis-a Domnul Dumnezeu către şarpe: "Pentru că ai făcut aceasta, blestemat să fii între toate animalele şi între toate fiarele câmpului; pe pântecele tău să te târăşti şi ţărână să mănânci în toate zilele vieţii tale!''

11 răspunsuri:
| Antisistem11 a răspuns:

Este posibil ca șarpele sa mănâncă ocazional țărână dar sa vorbeasca clar nu poate.asta este o rămășițe a celei mai vechi forme de religie(animismul) care dădea atribute divine animalelor.stim tot din Biblie si povestea lui balsam si a lagărului sau vorbitor. Încă un lucru.din relatarea biblică reiese cat se poate de clar ca era un șarpe și atât nicidecum satana asa cum pretind teologii.

| nicucostea855 a răspuns:

Acel sarpe a mancat tarana pana a murit.

Răspuns utilizator avertizat
| nicucostea855 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu ma contrazic singur.

| nicucostea855 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Bulbuca ochii mai bine.

Răspuns utilizator avertizat
| nicucostea855 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Era vorba ca manca tarana.

Răspuns utilizator avertizat
| nicucostea855 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Sarpele ala. Nu se refera la specia sarpe ci doar la acel sarpe.

| Anonim202949201 a răspuns:

Am o intrebare, de ce toata ziua postati pe acest site intrrebari (daca pot sa le numesc asa ). Va intreb deoarece toate intrebariile dvs. sunt doar ca sa va convingeti ca dumnezeu nu exista sau doar vreti sa gasiti o greseala in biblie?

Răspuns utilizator avertizat