| Wehrmacht a întrebat:

Scriu asta la inceput pentru ca nu o sa cititi pana la sfarsit(unii dintre voi.) :

In ce scrie mai jos nu vorbesc despre toti crestinii.Ma refer doar la crestinii care chiar fac asta:

Am vazut niste ""oameni"" crestini p-aici care spuneau ca satanismul trebuie sa dispara.Nu m-am putut abtine sa nu le dau stupid+ nefolositor celor care erau de acord cu tampenia asta si folositor+inteligent celor care erau contra.Intrebarea mea este:

De ce vreti voi sa dispara satanistii? Ce v-au facut? A venit un satanist si v-a luat la bataie, v-a omorat familia, va injurat? Ce v-au facut? Ok! Poate cativa v-au injurat, dar nu toti oamenii sunt la fel, asta nu intelegeti voi. Voi vreti sa dispara doar pentru ca nu sunt de partea crestinismului? Nu vad alt motiv pentru care nu ati fi de acord cu ei.Care este acel motiv? Vreau sa spuneti cu ce va afecteaza asa de tare pe voi.
PS: De ce spuneti ma la sfarsitul fiecarui raspuns care nu va convine: Citeste biblia? Mereu cand nu sunteti in stare sa raspundeti si nu va convine intrebarea spuneti Citeste biblia! Asta inlocuieste cumva:Taci dracu din gura sau ceva similar?

8 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Si Domnul Isus ne spune,, Cercetati Scripturile caci in ele gasiti viata vesnica!,,

| doctorul5 a răspuns:

Ti-ai raspuns singur in ultima fraza din intrebare.

| 愛日本 a răspuns:

Spunem ''Citeşte Biblia!'' Deoarece voi nu înţelegeţi... şi aţi înţelege mai bine din Biblie! Nu, nu înlocuieşte cuvintele acelea porcoase pe care le spui, doar tu, voi ateii vă puteţi gândii numai la lucruri rele şi porcoase?! De ce trebuie neapărat să însemne ceva urât? De ce vă gândiţi doar la rău?

| AlexandraCroft a răspuns:

Buna.
Imi pare rau Shadow.eu nu am spus nimic legat de satanisti, in mare pentru ca sunt crestina nici nu am citit mare lucru despre ei si nu m-am documentat si informat, dar poate ca ai dreptate.nu am facut-o pentru ca, a fi satanist pentru cei care sunt crestini este unu lucru rau si contrat bibliei,in fine fiecare om este liber sa isi aleaga calea,nu este nimeni obligat in vreun fel,doar ca oamenii sunt opusi lor si ii "discrimineaza" pentru ca,cuvantul satanist deriva de la satana,satana find cel ce vrea raul omenirii.
Dar nu este totul asa,din ce stiu eu un satanist,este un individ ce se ridica peste perceputa conformitate a oamenilor pentru a gasi o cale de viata,adica ei sunt independenti nu ca oamenii crestini care sunt inferiori si se roaga unei zeitati,sa explic cat mai pe intelesul vostru biblia satanica se refera mai mult la faptul ca ei insusi,indivizii sunt superiori si nu se roaga in niciun fel nici unei zeitati,in fine am incercat sa fiu cat mai explicita.
Si da Shadow ai dreptate, nu trebuie sa fiti condamnati, si utilizatorii TPU nu ar trebui sa mai comenteze si sa va "izoleze" intr-un fel de restul lumii doar pentru ca nu sunteti crestini.
Asta e parerea mea si chiar m-a facut sa reflectez asupra acestui subiect.
Sper ca ti-am putut fii de folos multa sanatate iti doresc.

| AndyIQ a răspuns:

laughing Pai intre crestini si satanisti se da o confruntare doar ca satanistii nu au nimic cu crestii si e invers cei ce sunt crestinii vor sa ii schimbe si pe satanistii,dar atunci nici crestinii nu mai sunt crestini daca ma intelegi, lasati oamenii astia in pace, are dreptate chiar nu v-au facut nimic, e treaba lor.
Bafta!

| crynys a răspuns:

Nu nu inlocuieste ce zici tu doar da unele raspunsuri la unele intrebari sa le zic interioare pe care unii le au si daca ar fi citit Biblia probabil s-ar fi luminat si ar fi gasit raspunsuri. Nu stiu cat de folositor+inteligent este ca satanismul sa nu dispara cum zici tu ca apreciezi. Si eu am vazut niste "oameni" satanisti paici care mai au sa intrebe daca Mos Craciun nu e si el satanist si de ce poarta rosu si nu negru cum ar vrea ei. Parerea mea e ca satanismul este ca masturbarea. Degradeaza moral. Crestinismul este precum casatoria. Te face sa te simti implinit.

| Wehrmacht explică (pentru crynys):

Te simti implinit, pana cand afli ca te-a inselat...Si aia cu Mos Craciun...nu poti face diferenta intre gluma si seriozitate? Daca cineva se da pe aici satanist tu chiar il crezi? De ce s-ar fi luminat daca ar fi citit biblia? Nici star wars/trec nu are doza de SF pe care o are biblia.Biblia a fost scrisa cu mult timp in urma.Chiar si o explozie era considerata semn divin pe timpul ala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare este liber sa creda sau nu; credinta trebuie sa o simti,sa faci asta din convingere, nu impus de cineva, altfel nu mai intelegi nimic.Lasati oamenii sa se convinga sincuri.Numai bine.