| Purgatoriu a întrebat:

Scuze de categorie dar nu stiu unde sa pun intrebareastraight face.
Am avut un vis foarte neobisnuit. Eram intr-un cimitir intr-o padure in care erau ingropatii peste 100 de copii. Am ajuns acolo deoarece si eu am omorit un copil. Cu mine mai erau si parintii acestora ce nu pareau foarte afectati de faptul ca le-am omorit al nu stiu catelea copil. Cei doi pareau nebunii, cu probleme psihice grave. Eram foarte sigura ca ei si-au omorit copii ba chiar erau si foarte mandri ca [,] copii lor sunt mortii. Mi-au vorbit de fiecare copil cum a murit.
Erau ingerasi din piatra in fata fiecarui mormant. Ma simteam foarte ciudat, de parca toate sufletele acelor copii vroiau sa se razbune si sa-si gaseasca pacea pentru a se putea odihni. M-am trezit dupa ce am vazut copii si nu am mai dormit. Dau funda celui care imi poate spune semnificatia visulu

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu ma las influentat de un numar. Acuma, visul acela l-ai avut tu si nu cred ca ar trebui sa te iei dupa ce zice unul sau altul pentru ca nimeni nu te cunoaste mai bine decat te cunosti tu. Tot ce pot sa-ti spun e ca daca cumva ai niste divergente sau neintelegeri cu parintii tai ar trebui sa le rezolvi si sa te impaci cu ei sau poate din contra sa-i accepti tu asa cum sunt, pentru ca poti sa fii sigura ca intotdeauna ei iti vor dori numai binele insa cateodata nu pot sa-si dea seama ce e mai bine pentru copilul lor si de aici apar toate problemele. Cateodata trebuie sa spui ca ei si sa faci ca tine pentru a evita certurile inutile.

15 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Și eu am visat aseară că mă lua garda, am mai visat în trecut și că l-am ucis pe unul cu un cactus în ochi la o florărie și am ajusn în închisoare și plângeam în fața judecătorului întrebându-l dacă pot să dau bacul din închisoare sau trebuie să-l dau la 40 de ani când ies de acolo?
Crezi că asta însemană că o să stau toată viața în pușcărie sau că pasiunea mea este să fur din magazine ciocolată? Visele n-au semnificații asunse, asta e o invenție.
Nu vrei să-ți povestesc visele mele horror, ce povestești tu aici este nimic pe lângă ălea. A da și am visat de n ori că mor și n-am murit în realitate...
Și acum văd că ai intrebat mai jos cine visează copii morți. Eu am visat de o grămadă de ori că eram mică și prietenele mele mureau căzând din podul unei case vechi și eu le făceam înmormântarea, visul ăsta mi s-a repetat de o grămdadă e ori, n-a însemnat nimic.

| Purgatoriu explică (pentru FucktheSystem):

Da dar tu esti si mai... Mai metal-ista(?). Nu o zic ca un lucru rau.

| FucktheSystem a răspuns (pentru Purgatoriu):

Da și care e legătura? Nu ascult numai metal, de fapt dacă stau să mă gândesc punkul îmi place chiar mai mult ca metalul.
Dacă ascult metal nu însemană că ucid copii în timpul liber sau ca fac ritualuri în sufragerie.
Oricum visul ăla cu înmormântarea îl am de când mă știu și încă se mai repetă. L-am avut prima dată când am mers cu niște prietene la țară, eram în 1-4 pe vremea aia nu știam ec e death sau black metal ( că la ălea cred că te referi tu că-mid au mie coșmaruri), cele mai metal trupe care la ascultam atunci erau Metallica și Led Zeppelin și și ălea le ascultam din când în când pe casete sau discuri de vinil ( bine și acum mai ascult casete sau discuri de vinil, sunt mai old school, oricum e mai atre decât să asculți pe youtube), deci nu cred că de la metal provin visele mele.

| Purgatoriu explică (pentru FucktheSystem):

Nu asta vroiam sa zic! N-am zis ca e rau sau ca nu-mi place dar muzica te influenteaza mult si te schimbi. De cand ascult Gorgoroth sunt mult mai agresivalaughing
Am avut si eu vise horror inainte sa descopar rock-ul (de orice fel) si se repetau luni la rand asa ca stiu cum e big grin.

| Esperança a răspuns:

Am vazut intr-un post ca ziceai ca iti doresti sa mori si probabil ca acest vis are legatura cu dorinta ta. Deoarece visele se nasc din multimea gandurilor! Intr-adevar unele vise semnifica ceva altele nu!

| DrunkenRat a răspuns:

Visele nu semnificia nimic. Cel putin nu semnifica nimic 'din afara'. Sa presupunem ca oamenii ar avea un suflet liber dupa moarte, totusi, ei nu ar avea puterea sa contacteze celelalte persoane vii, dar ar fi avut-o, nu ar mai fi existat enigme, nu? Prin urmare, visele vin din interior. Probabil ai avut acele elemente (copii, cimitirul) in subconstient, erau niste elemente puternice si au iesit la suprafata, atat.

| hate1t4ll a răspuns:

Tot n-am inteles care este problema sau ce este atat de neobisnuit...

| Purgatoriu explică (pentru hate1t4ll):

Cine viseaza copii morti? Plus parintii lor ciudatii.

| BeastMaster a răspuns (pentru Purgatoriu):

Poate doar vazusei vre un film de groaza inainte... Oricum cred ca visele sunt doar imaginatia noastra asa ca nu ar trebui sa fim influentati de ele. big grin

| Holocaust a răspuns:

Nu cred în.vise şi în faptul că ar avea semnificaţii sau urmări în viaţa reală. Totuşi, cred că am avut şi eu un vis ciudat, doar unul.Se făcea că m-am întâlnit cu o cunoştinţă,care e decedată,pe stradă.L-am salutat,după care mi-am zis:'Stai mă,ăsta nu era mort?!",după care am plecat,el rămăsese tot acolo,şi se holba la mine. Sper să fie ultimul vis de genu',chiar dacă e primul.laughing
Deci, în concluzie, nu le acorda importanţă.

| DorelSudoru a răspuns:

Asa si?

| Polaris a răspuns:

E doar un alt mod prin care ai interpretat ziua prin care ai trecut, cu câteva peisaje imaginare.

| NomGol a răspuns:

Am o carte despre astfel de vise si semnificatii:
daca visezi morminte:grijile vor da peste tine sau poate o boala;
morti:vei avea semne bune de la cei vii;
copil:inseamna speranta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai?

| Purgatoriu explică (pentru anonim_4396):

Sigur iti vei schimba parerea despre mine din cauza varstei... Am 13...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Purgatoriu):

Eu nu ma las influentat de un numar. Acuma, visul acela l-ai avut tu si nu cred ca ar trebui sa te iei dupa ce zice unul sau altul pentru ca nimeni nu te cunoaste mai bine decat te cunosti tu. Tot ce pot sa-ti spun e ca daca cumva ai niste divergente sau neintelegeri cu parintii tai ar trebui sa le rezolvi si sa te impaci cu ei sau poate din contra sa-i accepti tu asa cum sunt, pentru ca poti sa fii sigura ca intotdeauna ei iti vor dori numai binele insa cateodata nu pot sa-si dea seama ce e mai bine pentru copilul lor si de aici apar toate problemele. Cateodata trebuie sa spui ca ei si sa faci ca tine pentru a evita certurile inutile.