| ƤrÏncessØfƬheShadøws a întrebat:

Se spune ca pacatul stramosesc(muscatura din mar) a fost iertat cand a venit Iisus pe Pamant/se iarta la botez.
Dar,nu se iarta. Femeile tot in dureri nasc copii.Ce iertare e aia,cand pedeapsa ramane?
In blestemul dat de Dumnezeu asupra femeii, ea este blestemata sa fie atrasa de barbat.Deci sa consideram lezbiencele iertate?
Este pacat sa nasti prin cezariana? Adica, Dumnezeu a spus sa nasti in dureri...

14 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

: )) Bună asta.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Cine a zis ca femeia e blestemata sa fie atrasa de barbat?
Nu e pacat. Pacatul = imoralitate. E imoral sa nasti in cezariana? Nu e.

| danay72 a răspuns:

Prin jertfa lui Isus putem fi iertati de pacate si in viitor sa beneficiem de viata vesnica. Dar consecintele pacatului adamic il simtim. Romani5:12. Ioan3:16

| ƤrÏncessØfƬheShadøws explică (pentru danay72):

Deci sa inteleg ca inainte de venirea Mantuitorului s-a iertat prin faptul ca putem ajunge in Imparatia Cerurilor, i-ar la botez se primeste ingerul pazitor.Deci nu se iarta total pacatul stramosesc.

| danay72 a răspuns (pentru ƤrÏncessØfƬheShadøws):

Pacatul va fi indepartat in totalitate cand vom trai vesnic in paradis pe pamant. Isaia65:20-25

| milan9 a răspuns (pentru ƤrÏncessØfƬheShadøws):

Parcă Scriptura mentiona ca si cerul este locul vesniciei (extindere simbolică ce elimină o eventuală limitare "terestra" happy ) nu numai pamantul transfigurat...

| sublime89 a răspuns:

Asa va iubeste zeul pe voi. De aia n-aveti voie sa intrati nici in unele manastiri. Iar daca intrati va omoara, uneori aruncandu-va stanci in cap, sau prin alte metode crunte. Cred ca-si reproseaza de multe ori ca a luat coasta aia de la Adam. Asa-si iubeste el creatiile. "El". Vedeti, asta e problema. E un "el". Pana n-o sa ii gasiti o pereche, deci o "ea", n-o sa va mearga bine niciodata laughing Candva era si o "ea", dar a fost eliminata treptat, si a ramas doar "el". Barbatii au "omorat-o", si nu le-a fost mila sa-l lase singur pe "el" acolo in cer : ))

| Exilee a răspuns:

Omul nu a fost "blestemat" happy

Poate pamantul, NU SI OMUL.

| ƤrÏncessØfƬheShadøws explică (pentru Exilee):

Au fost "blestemati" sarpele, femeia si barbatul.

| Moisie a răspuns:

Hahaha!
Iata unu care are curajul sa gandeasca liber.
Nu cand a venit Isus pe Pamant ci cand a plecat de pe pamant!

| Mariani_Roberto_1993 a răspuns:

Ohhh ce ai mai zis acuma, auzi la botez ai pe mantuitorul in tine femeie, Pacatul la Iertat, da eu de mic daca pacatuiesc si sunt rau crezi ca Dumnezeu se mai uita la mine? Esti vie alo tu vrei sa nu simti nimic, Sufletu tau nu simte cate o data asa nai plans vrei sa zici nici o data, Ca daca trupul este viu e normal sa simti, ca nu esti moarta si cand faci s.x sa ai un copil vrei sa zici ca nu mergi sa te unu si apoi tu sa nasti fara sa simti, Daca ti-ar lua Dumnezeu simturile ar fi vai si amar de capu tau, nu ai mai simti mancarea, Gandeste-te la ceea ce spui ca daca ar lua durerea Dumnezeu sa nasti tu fara durere cum ar fi? Cate sar fu., Si cum ar fi pacatul de dulce ca mierea nu ca nai simti, ai naste fara dsa simti si te-ai fu. in contin, cum sar inmulti planeta oare, Si eu te intreb asa pe tine tu crezi ca orce zboara se mananca? Si acuma te intreb eu prin cate sute de oameni a trecut biblia pana a fost scrisa? Nu judeca si nu duce lumea la pacat cu intrebarile fara sens, ca la randul tau le vei primi.

Răspuns utilizator avertizat
| praetor8 a răspuns:

Dă-ţi două palme peste faţă.
Simţi ceva? Înseamnă că pedeapsa continuă rolling on the floor)