| DanionM a întrebat:

Se spune că viaţa este ca un borcan de sticlă, cu un strat subţire de miere înăuntru.

De ce oare viaţa se resimte în acest fel?

4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Se spune că viaţa este un borcan de sticlă, cu un strat subţire de miere înăuntru. ==cine zice asta?
De ce oare viaţa se resimte în acest fel?== nu se resimte așa.

| Alphawolf a răspuns:

Nu se resimte in acest fel. Probabil cine afirma asta a incercat o comparatie. Sticla borcanului sunt limitele noastre. Stratul subtire de miere din borcan face referire la fericirea si bucuriile noastre, este tot ce conteaza. Spatiul gol din borcan este "golul" din viata noastra.

| angus35 a răspuns:

Viata e un dar nu un borcan de sticla.Bafta!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

La mine nu-i asa