| Călugărița a întrebat:

Se spune Satan sau Satana?

Răspuns Câştigător
| syjey a răspuns:

Eu ii zic Basescu

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Si balaurul cel mare, sarpele cel vechi, numit Diavolul si Satana.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Ambele, dar eu prefer sa-i spun Satan.

| Rapunzell a răspuns:

Mai bine nu-l pomenim happy

| Maidanezul a răspuns:

Asta o fi pocaitul raspocait si parapocait ca este ca motanul calugarit
Eu nu am pomenit la Manastire sa stea Maicutele pe internet.
Motanul bunicului, a fost sa se calugareasca in legea lui motaneasca.Se intoarce dupa 5-6 zile mai jerpelit dar cu un zurgalau de git.Propovaduia in gura mare iubirea intre animale.Ce sa ne mai mincam intre noi fratilor uite cita iarba si motanul ia doua boturi de iarba si le mesteca de ii trozneau falcile.Soaricii cind vad minunea zic ia uite motanul a devenit vegetarian,hai sa ne dam sarutul impacarii.Ei fiind mititei motanul ii ridica si ii pupa dar ii si minca, Soaricii o rup de fuga fluierind a paguba, unul mai batrin zice cu naduf "stiam de la tata mosu ce se naste din pisica"
Asa e coane esti naravit rau si ai liota de conturi "esti un copil rau si lipsit de educatie"

| DorelSudoru a răspuns:

Ii zice lucifer

| MeDeEa14DeEa a răspuns:

,,cel numit Diavol si Satan...''Se spune Satan, insa multe persoane prefera sa ii spuna Satana pentru a fi mai originali sau asa ceva.

| DeathSign a răspuns:

Si una si alta, e acelasi lucru.

Răspuns utilizator avertizat
| legiuitoarea1 a răspuns:

Se spune satana