| AvalohAlyn a întrebat:

Si daca Dumnezeu sau Iisus Hristos exista..atunci ce faceti?(cei ce nu cred)

5 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Ori sa inceapa sa boceasca ca n-au stiut. Ce sa faca. ceea ce scrie in Biblie, ori sa se ascunda in subterane, pesteri sau canale, rugandu-se sa cada peste ei.

Răspuns utilizator avertizat
| Liviu a răspuns:

Si daca Satan, si ai Lui exista, ce va faceti voi?(mama ce rau sunt hahaha) Sunteti sanatosi? macar putin? Omu e liber sa creada.
Poti crede in oricare din ei, e treaba ta.Crezi in Dumnezeu tau egoist? e problema ta.Crezi in Satanu care e ochi pentru ochi, si dinte pentru dinte? e problema ta.Nu crezi in nimic? iar e problema ta.Eu unu nu dau 2 bani pe nici unu din ei, iti spun doar sa iti urmezi calea, ceea ce simti, si atat.E problema omului in ce crede.Eu? imi accept soarta, macar nu am pupat in dos un creator inreal egoist si imoral care lasa liber arbitru sa nenoroceasca oameni! O parere cam taioasa, dar asta e adevaru!

| Algo098 a răspuns:

Ne bucuram ca exista si ca are cine sa ne dea o o mana de ajutor la nevoie. Din nefericire tot ce avem pana acum sunt doar niste povesti false care aduc foloase oamenilor care le inventeaza, iar Dz nu se vede sub nici o forma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca El ar exista, cei ce nu au crezut în El dar au facut voia Lui, nu pățesc nimic.

În schimb, cei care nu au trait frumos vor avea de suferit. Hitler nu cred ca e bine acolo unde e, asta daca în caz ar exista acel Ceva/Cineva.

Întrebări recente